Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon elvetélt ötlet november...

Zsófianyu kérdése:

Nagyon elvetélt ötlet novemberben lakásfelújításba kezdeni? Meddig tart kb. egy 3 m hosszú fal lebontása és két másik építése?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy egy falat kivennénk, így a két nagy szobából három kisebbet alakítanánk ki. Bonyolítja a dolgot, hogy álmennyezet van és parketta.

2014. nov. 5. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, meddig tart (elvileg maga a tényleges munka sokáig nem, ezek nem lassú munkák. nálunk pár óra alatt szétverték a valamivel kisebb falat, a javítgatás sokkal tovább tartott, főleg az a része, amit mi csináltunk...), de miért számít az évszak? Benti munkák :)
2014. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán a karácsony miatt? Azért addig bőven meg lehet csinálni, csak ugye jöjjenek a mesterek, ne ígérgessék hetekig. Illetve mivel írod, hogy komplikációk, meg kell kérdezni tőlük, hogy mi meddig tart.
2014. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy falat kell kivenni, építeni kell egy pengefalat és egy kamrát(ott egy L alakú falat kell felhúzni).


Erre nekünk ezt mondták: Bontás max. 2 nap, falak felépítése max. 2 nap úgy, hogy be van vakolva és egy ajtótok is be van építve.


Nálunk ez egy üres teljesen felújítandó lakás, a parketta már fel lett szedve, magát az aljzatot még csiszolni kell, amire szintén max. 1 napot mondtak.


Szóval összességébe véve ez 5 nap. Férjem építészmérnök és annak a cégnek a munkásai fogják csinálni ahol ő is dolgozik.

2014. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és nekünk ezt hétfőn kezdik, szóval az is már bőven november.
2014. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk egy olyan lakásról van szó, ahol jelenleg élünk (felújítás alatt vidékre mennénk), a kisfiunknak szeretnénk saját szobát.

Gondot jelent a parketta, azt jó lenne "nem bántani", vagyis csak ott javítani, ha lehet, ahonnan a fal kikerül és ahová a másik két fal bekerül. A nappaliban pedig álmennyezet van, azt is ugye szét kell szedni és újra felrakni...

Így leírva elég bonyolult. :( Sógoromnak építési vállalkozása van, szerintem át kell vele beszélnem, hogy mit gondol róla.

2014. nov. 6. 14:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és gipszkarton falat szeretnénk.
2014. nov. 6. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj a sógoroddal, hogy mit mondd, főleg a parketta miatt. Ha gondolod én is rákérdezek a férjemnél, hogy lehet e valamit csinálni a parkettával.


Nálunk muszáj volt felszedni a parkettát a fal bontása miatt, de ez egy nagyon régi házban lévő lakás, és amúgy sem akartunk parkettát, így annak én nem is kérdeztem utána a férjemnél, hogy mit lehetne csinálni ha meg akarnánk tartani.

2014. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legnagyobb probléma a meglévő fal elbontása után szokott "előjönni", hogy a két régi helyiség padlója nincs egy szintben.
2014. nov. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!