Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fég gf40 kéményes konvektornál...

Mephy88 kérdése:

Fég gf40 kéményes konvektornál a kéménycső meddig mehet bele a foglalatba?

Figyelt kérdés

Nálam szerintem le volt csúszva és fentebb húztam, mert láttam, hogy a foglalatnál van egy kis pöcök: [link]

Így kell lennie, vagy meddig mehet bele? A szobában amúgy ilyen csípős szag van ha megy a konvektor, szerintezek ez az égő por?



2014. nov. 19. 16:06
 1/2 Joe.38 ***** válasza:
" Foglalat" ? :-) Látod a foglalatot ugye? Veszel egy collstokot vagy mérőszalagot és megméred milyen mély. Max. odáig. De mivel könyök ritkán szokott tovább menni,, mint amennyit enged (kb. 5 cm) hisz ki nem egyenesedik. Azaz tedd be tenyérrel üss kicsit rá és kész. Egy kémény beömlője azaz stucnija vagy akkora átmérőjű, mint a kémény maga vagy kisebb. Ebből adódóan egy könyököt addig tolhatsz míg az fizikailag engedi. hisz nem tudod túl tolni, hisz ismétlem nem fog kiegyenesedni. De , ha érthetetlen voltam akkor egyszerű leszek. 1 és 5 centi közt betolod és kész. Tehát betolhatod egy centire jó. De betolhatod 3 -ra is ha engedi. De az max.5 centi egy átlagos mondjuk 110 vagy 132 füstcsőnél tökéletes.
2015. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Joe.38 ***** válasza:
Most néztem meg a képet. Te a konvektornál értetted. A képen teljesen jól áll. De egyébként szintig. A képen kicsit túl van. De nem kell bántani. Tökéletes úgy ahogy a képen van.
2015. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!