Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért hideg a radiátorok alja?

Miért hideg a radiátorok alja?

Figyelt kérdés
Cirko falikazánom van,azt értem ,ha levegős akkor a teteje hideg, már az összesen kinyitottam a kilevegőztetőt egyik sem volt levegős, egyből víz jött.Viszont mindegyik radiátor teteje rendesen forró,az alja meg csak langyos.8-éves a rendszer ,a kazánon rendszeresen elvégeztetem az éves karbantartást azzal nem lehet gond.

2014. dec. 3. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

A radiátor feladata az, hogy a benne keringő melegvíz hőjét átadja a környezetének! Akkor működik jól, ha az alja (visszatérő) hidegebb, mint a teteje (előremenő). Ha az alja is ugyanolyan meleg lenne, akkor nem adná le a hőt. Persze ha teljesen hideg, akkor valamiért nem jut elég melegvíz bele. Ha nincs lekorlátozva (pl. egy termoszelep segítségével), akkor az is előfordulhat, hogy kicsi a kazán teljesítménye. De az is előfordulhat, hogy mivel még nincs nagyon hideg, csak keveset kell ráfűteni, és a fali termosztát lekapcsol mire teljesen átmelegednének a radiátorok.

Nyomd fel a fali termosztátot 28 fokra és hagy úgy egy órára a rendszert, akkorra biztos átmelegszik minden. Persze ha lesz kint -15 fok, akkor is tovább fog fűteni, és alul-felül melegek lesznek a radiátorok.


Szerintem

2014. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Már pedig itt levegősödésről van szó .Légteleniteni ugy kell ,hogy közben megy a keringtető szivattyú is .Ha egy radiátornál megjelenik a víz,még nem azt jelenti hogy a levegő is távozott.Nem kell azonnal elzárni,hagyni kell kicsit folydogálni,hogy levegő is oda jusson a légtelenitőhöz .Amit ajánlani tudok,zárjál le pár radiátort,ezzel felgyorsítod a viz áramlását ,és löki a levegőt is maga előtt .Nem teljesen értek egyet az 1 sel .
2014. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bence_ ***** válasza:
31%

Radiátorban keringő víz leadja azt a nőt amit a kazántól " kapott".

Ha azt szeretnéd, hogy melegebb legyen az alja akkor vagy több folyadéknak kell egységnyi idő alatt át áramolnia a radiátoron vagy a mostaninál legyen melegebb a belépő víz hőmérséklete.

2014. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.1-es valóban mikor feltekerem 25-re akkor tényleg az alja is forrósodik..2-es megprobálom még azt is amit te írtál,közben olvastam a szakirodalomban hogy a radiátoroknak kicsit ferdén kell állniuk és ott legyen magasabb ahol van a levegőztető szelep, majd hétvégén ránézek vízmértékkel. köszi mégegyszer.
2014. dec. 4. 13:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem levegős, akkor mindegy hogyan áll. Ha levegős, akkor a teteje nem melegszik, és általában csobog is, tehát ne bántsd!
2014. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: Lószart!


Mindenkinek ez a mániája, egyszer hallottatok levegősödésről, aztán minden fűtésnek az a baja!

:D

2014. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bence_ ***** válasza:

Harkonnen


De van, de van! :)

2014. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bence_ ***** válasza:
12%

Próbálhatod amit a kettes írt de felesleges.

Kettesnek nem kell Harkonnen-el egyet értenie. Szerencsére a fizika érti a dolgát.

Miért zavar, hogy hideg a radiátor alja?

2014. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves Bence! Nem is arrol van szó hogy zavar,csak biztos szeretnék benne lenni hogy attol hogy alul hidegebb normálisan működik e a rendszer.Az idén egy másik szerelő volt a rendes évi karbantartást elvégezni és egy két dolgot nem úgy csinált mint az a kollégája aki már vagy hatszor volt itt.az az úr mindíg megkért hogy legyen nyitva az összes radiátor mikor végzett és kipróbálta,meg a hőcserélőt vagy mit, mindíg lezuhanyoztatta,ez a faszi meg csak sűrített levegővel lefújkált valamit.A "labdát" mindketten feltöltötték, de ebben a szezonban már többször utánkellett töltenem a kazán alján a kis csapnál a vizet mert kevés nyomást mutat.az előző 7 évben ezt nem kellett megtennem.meg szerintem sűrűn ki-be kapcsol.köszi a válaszokat.
2014. dec. 5. 14:04
 10/12 Bence_ ***** válasza:
40%

Ha egy zárt rendszerből eltünik a víz akkor ott luk van.

Milyen gyakran és kb mennyi vizet kell rá tölteni?

2014. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!