Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lehet a csempét és a...

Érdemes lehet a csempét és a járólapot csere helyett inkább lefesteni?

Figyelt kérdés
A fehér fürdőszobacsempém egyáltalán nem tetszik, a konyhámban és az előtérben a járólap meg egyenesen ocsmány, sötétbordó, egyáltalán nem illik a lakásba (nem én csináltam őket). De több okból se akarom szétverni a lakást csak a színek miatt: egyrészt nagyon jó állapotban vannak, csak a színük rossz, így luxus lenne szétbombázni az egészet, másrészt drága is lenne. Most láttam az interneten 1-2 ötletet erre, hogy ezeket le is lehet festeni. De ez bennem kérdéseket vet fel: Ha lefestem a járólapot, nem fog állandóan felkopni? Hiszen azon közlekedünk.... Le tudom úgy festeni a fürdő csempét, hogy tényleg szép legyen? Persze tudom, ez ügyesség kérdése is, de tegyük fel, hogy ügyes vagyok. Érdemes ebbe belefogni? Van valaki közületek, aki inkább festett csere helyett? Tapasztalatok?

2014. dec. 17. 11:41
 1/4 Trafó1 ***** válasza:

Járólapot festeni hü..eség, a magas kopás állóságú is felkopik, mattul pár év alatt, szerinted mi lesz egy festett réteggel??

Csempe az már más, nem jász rajta de kérdem én találtak már olyan eljárást ami évekig szép felületet eredményezne csempén?? Nem hiszem.

Ezek mind mázas égetett eljárásúak a máz üveg alapú, magas hőfokon égetik fel, olyan eredményt te házilag semmilyen anyaggal nem érsz el.

2014. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így látom alapvetően, pont ilyenek miatt aggódom. De az interneten jó néhány helyen bátran ajánlják a csempe-, és a járólapfestést.
2014. dec. 17. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

"De az interneten jó néhány helyen bátran ajánlják a csempe-, és a járólapfestést."

Hát persze. Valakinek el kell adniuk a festéket.

2014. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A járólapot semmiképp nem festeném. Bármit is csinálsz le fog kopni.

A csempét már inkább. Nem lesz tökéletes, de láttam már szépen megcsináltat.

Ha a technológia be van tartva, (saját alapozó, csempefesték) akkor egy ideig bírja.

A kérdés csak az, hogy ha marad a régi járólap, akkor hogy fog színben passzolni hozzá a festett csempe.

2014. dec. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!