Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti mit csinálnátok a helyembe?...

Ti mit csinálnátok a helyembe? kérdés részletesen lejjebb.

Figyelt kérdés

Párommal elhatároztuk, hogy felújítjuk a lakás fűtését.

kondenzációs kazánra cserélnénk a régi még 86 vagy 87es kazánt!

Viszont van vegyes tüzelésű kazán is!

Nekünk elég 60-70 köbméter fa is télen.

Érdemes kicserélni a kazánt kondenzációsra (kb 1millio)

vagy jobban járunk ha inkább szénnel+fával fűtünk.

Lakás szigetelt és nyílászárók is cserélve vannak!



2014. dec. 18. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyagilag a legjobban azzal jártok, ha a meglévő vegyestüzelésű kazánt használjátok-amennyiben ez nem okoz kényelmi szempontból problémát.


60-70 köbméter? A fa -még ha száraznak tűnik is- rengeteg vizet tartalmaz, aminek az elpárologtatása az égés során nettó veszteség. Érdemes egy olyan tárolóhelyet kialakítani, ahová befér egy évre elegendő tüzelő, ami egy éven keresztül száradhat. Kevesebb fog elfogyni belőle.


A kondenzációs kazán sokkal jobb hatásfokkal dolgozna mint ahogy a meglévő teszi, olyan 20%-al kevesebb gázzal kihozza ugyanazt az eredményt. Szinte mindegyiknél megoldható, hogy a használati melegvizet is előállítsa. Ha mondjuk egy villanybojler vagy régi gázos vízmelegítő üzemel, akkor itt is jelentkezik majd megtakarítás.


A legnagyobb különbség a kényelem lesz, mivel nem kell fát hasogatni, hordani, tüzelni, hamuzni...

Viszont ha 1 millió forint nálatok ez a megoldás, akkor erősen elgondolkodnék rajta, hogy kell-e. Ha nem ez az összes pénzetek, akkor korszerűsíts, ha igen akkor én még nem vágnék bele.

2014. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval közel 8 százezer 1 milla a fűtésszámlátok mivel 70 köbméter fa ennyit ér kb. Hol laksz a Budai várban?
2014. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
bocs elirtam mazsa
2014. dec. 18. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Kondenzációs kazánt csak akkor vegyél, ha a radiátorok akkorák, hogy 55 fok alatti előremenő vízzel is kifűtik a házat! Mert 55 fok felett már nem kondenzációs. Amúgy sem vennék mondjuk 400 ezernél drágább kazánt! Annyival többet nem tud! Én nem akaroma mobilomról üzemeltetni.

Szóval meglépném, de csak egy 2-300 forint közti kazánra cserélném, és megmaradna mindkét kazán, amikor kedvem van fával bíbelődni, akkor azzal fűtenék. Ha meg egy kis kényelmet akarok, akkor gázzal.

2014. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

55 fok felett is kondenzál a füstgázból vízgőz csak nem annyi mint alacsonyabb vízhőfok mellett, de egyébként jogos a hozzászólás.

Ezért is illik a kazángyártóknak odaírnia csodálatos hatásfok mellé hogy milyen vízhőfokok mellett annyi...

2014. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
46%

Én nem cserélnék...

Most költöztem egy külön kertes házba és én nekem van egy hatalmas nagy töltős szenes kazánom, meg egy gázkazánom. Igaz, régi már nagyon a gázkazán, de ez most nem lényeg.

A kettő egy rendszerre van kötve. Elsősorban a szenessel fűtök, orosz fekete kocka szénnel fűtök.. Megtöltöm a kazánt és 24 óra elteltével még mindig izzik annyira, hogy 45-50 fokos legyen a vize. Egy nap elteltével kell lemennem és salakolni, baromi kényelmes.

VISZONT!

Állandóan klva meleg van a lakásban. :/


Két napig fűtöttem gázzal és 13 000Ft lett a gázszámlám. Emellett meleg sem volt a lakásban. Én már eldöntöttem, hogy ezek után gázzal az életemben soha többet nem fogok fűteni. :)

Arról nem is beszélve, hogy a gáznak nem olyan a melege... Még ha csak 22 fok lenne gázzal is, meg szénnel is, a szén érzetre akkor is másabb...



Én a vegyestüzelésűt támogatnám a helyedben! :)

2014. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttünk, hogy marad minden úgy ahogy volt! Már vettünk egy kis szenet is a fához!
2014. dec. 20. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!