Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Drap és barna padlólapokat...

Drap és barna padlólapokat milyen elrendezésben rakjuk le, hogy szép legyen?

Figyelt kérdés
Felújítás előtt állunk,világos és sötét járólapokat szeretnénk kombinálni, de nincs ötletünk, hogy hogyan kellene. Nagyon megtetszett nekünk ez a két szín. A hagyományos sakktábla szerű módszert nem szeretnénk, helyette valami másra, modernebbre gondoltunk. Alig találni a neten képeket, az ötletgyűjtéshez. Tudnátok segíteni?
2014. dec. 25. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

mi azt csináltuk, -hogy ne bánjuk meg később-, az eldöntött színek alapján megvásároltuk a lapokat, majd az üres konyhában(36nm)addig rakosgattuk, amíg ki nem alakult az igazi...

baromi fáradtságos meló, de megéri.

akkor lefényképeztuk több helyzetben, még gyönyörködtünk, aludtunk rá egyet, aztán szóltunk a mesternek.


bizony jó érzés a konyhában gyönyörködni.ráadásul hízlal is...ugyanis örömömben kicsit többet eszem..

2014. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nektek milyen lett a végeredmény?
2014. dec. 25. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:

nem voltam egyértelmű? gyönyörű..

persze előtte sokat variáltunk az üres konyhában az állandó átrakosgatással. addig rakosgattuk szárazon a lapokat, míg ki nem alakult a legszebb.

mint már írtam, lefényképeztük, és hívtuk a mestert..


még annyit, hogy a fugaszélesség nagyon fontos..nagy konyhába nagy lapok, viszonylag széles fugával..

és csak olyan burkolót szabad hívni, akinek láttad már máshol a munkáját...

nem árt egy korrekt egyezség sem, mert ha Mapei ragasztóval dolgoztatod, akkor kötés után már nem lehet variálni..

az nagyon fontos, hogy a lapok első osztályúak legyenek, minden sor nyílegyenes legyen, derékszökű, és a fugák tizedmilliméteres pontossággal fussanak..


nálunk az eredmény tökéletes..igaz, olyan rakta, akinek láttuk a munkáit, és az lenyűgöző volt..

itt is olyan lett.

2014. dec. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja, a legfontosabb lemaradt..

az egész konyha tökéletesen vízszintbe, és síkba kell hogy legyen..


ha ez így sikerül, akkor soha nem billeg semmi, nem kell semminek a lába alá ék,stb..


szóval vízszint, és ne legyen icipici kiálló rész sem..

2014. dec. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lalalalalalala és la ***** válasza:
Az elrendezésben igaza van az előttem szólónak, de a tizedmillimétert felejtsd el. Nagyon sok olyan 1. osztályú lappal találkozhatsz ami nem derêkszöges vagy méretazonos. Találkoztam már olyan méregdrága lapokkal amit kínszenvedés volt szépen lerakni. Természetesen azok is elsőosztályú lapok voltak. Gress lap esetén kicsi az esélyed a tökéletes sík elérésêhez. A ragaszóról pedig csak annyit, hogy bármilyen rahasztót is használsz az utólagos cserélgetésnél kemény felárakkal számolhatsz. Ha a burkolód meggletteli a lapot is akkor mindegy hogy mapei vagy egy nevenincs ragasztót használ, felszedni akkor is nehézkes lesz. Szóval egy szép burkolást csak minőségi anyagból lehet készíteni, nem elég az első osztály.
2014. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget :) Megvettük, szóval az elrendezésen törjük a fejünket. Első azt el is hiszem, hogy gyönyörű lett a végeredmény :) én azonban azt akartam kérdezni,hogy végül melyik elrendezésnél maradtatok? Mert nekünk pl tetszik az,, hogy a folyosón pl az egész drapp, ám a padló két szélén felváltva egy barna egy drapp,vagy esetleg, hogy vízszintesen két vagy három sávban drapp utána egy sáv barna és így felváltva csak mi is le fogjuk előbb pakolni meg lefotózzuk, hogy élesbe milyen.
2015. jan. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!