Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért levegős mindig a radiátor?

Miért levegős mindig a radiátor?

Figyelt kérdés

Fával tüzelünk a házunk úgy néz ki,hogy alagsor és még 4 emelet.

Én a 4-en lakok és az én szobámban van a kiegyenlítő tartály. Az alagsorban van a fémkályha(fa tüzelésű) és általában amikor begyújtunk akkor egy idő után felül meleg alul már kezd hidegedni a radiátorom..ilyenkor le kell állítani lent a keringető szivattyút felmenni a szobámba kiengedni a levegőt a radiátorból amíg nem jön víz(pár másodperc a radiátor hátulján lévő kis pöcökből kell amit csilagcsavarhúzóval meg lehet tekerni) és utána le kell menni visszakapcsolni a szivattyút és utána egy pár perc múlva már megint meleg lesz...de ez miért van? mi lehet és hol lehet a gond,hogy állandóan azt kell csinálni?


2015. jan. 1. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg a víztartályt hogy mennyi van benne, lehetőleg 3/4 ig legyen tele, utána ha ismét gond van akkor a csapoknál nézzétek meg hogy rendesen kivannak-e nyitva mert az se mindegy ám, aztán jöhetnek a csatlakozó részek stb... Esetleg az is lehet oka hogy ha épp begyújtás után pár perccel kapcsoljátok be a szívattyút az is okozhat gondot. Nálunk mindig az volt a gond hogy a szivattyút csak akkor kapcsoltuk be ha már a vízteres kandallónk környékén felmelegedett a víz 40 fokra és utána kapcsoltuk be és akkor lett levegős a rendszer több helyen, de mivel mi mindig begyújtás előtt kapcsoltuk be a keringetőt így már nem volt ezzel gondunk azóta sem.
2015. jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem kevés a viz a rendszerben .
2015. jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nyáron foglyuk visszavinni majd a padlásra a kiegyenlítőt és akkor elvileg zárt lesz mert a mostani egy tűzoltó palackból van kialakítva
2015. jan. 1. 02:00
 4/9 anonim ***** válasza:
fatüzelésnél én maradnék a nyílt rendszernél...
2015. jan. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos tüzelésnél TILOS a zárt rendszer használata!

A négy emelet(szint) viszonylatában a rendszer alulméretezett, már ami a tágulási tartályt jelenti!

2015. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 esnek igaza van.Sokkal biztonságosabb ebben az esetben a nyitott rendszer.Igaz nagyobb tágulási tartályra van szűkség .
2015. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És az ötös mondta meg a megoldást.


Egy ilyen rendszerhez simán kell 40literes tartály nyílt véggel...

2015. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


van egy ilyen a szobámban a tűzoltó palack mellett...ennek az a kis pöcke mindig elzárva kell,hogy legyen vagy nyitva? néha a szoktam nyitogatni akkor jön belőle levegő és addig hagyom amíg el nem hallgat utána visszazárom

2015. jan. 2. 01:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy automata légtelenítő. Ha jól működik(nincs levízkövesedve) mindig nyitva kellene lenni!
2015. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!