Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány négyzetméteres ez a szoba?

Hány négyzetméteres ez a szoba?

Figyelt kérdés

520 cm a hosszabbik oldala, 230 cm a rövidebbik, és 300 cm a belmagassága. A kérdésem az lenne, hogy hány négyzetméter padló kell a lelaminálásához, illetve a kisebbik falfelületre (ami 230 cm széles és 300 magas) mennyi tapétát kell vennem? Mindkét kisebbik falfelületre szeretnék venni, tehát az egymással szembenlévőkre.

Tudom, hogy ez alap dolog, és tudnom kéne hogyan kell kiszámolni, de ez van gyerekek, hülye vagyok hozzá. De köszönöm hogy kisegítetek :) :D


2015. jan. 1. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

5,2* 2,3= 11,96 négyzetméter. Ennyi padló kell.

2,3*3= 6,9 négyzetméter. Akkor mivel 2 falról van szó, ez 13,8 négyzetméter. Ennyi tapéta kell.

2015. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki:laminált padló alá ugyan annyi m2 habszivacsot, tapétából 10 tekercs kell!mj: tapéta. h: 10 m. sz: 50-53 cm lehetséges illeszteni kell, tapéta ragasztó 10 dkg, kiszerelésben is kapni...
2015. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Már két szám szorzása sem megy önállóan.

Ezt nem hiszem el.

Ez tuti kandi kamera, ekkora marhák csak valahol Belső-Tangatanga szigeten élhetnek.

2015. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A jobb családokban a kiszámított mérethez 10% többletet számolnak.
2015. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4-es-Jobb családokban nem pocsékolják a pénzt! Tudnod kell számolni-de az sem baj, ha esetleg szakmád...


Zoligyerek-többet ittál a kelleténél! Sajnállak!

2015. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Miért sajnálsz? Sajnáld a szerencsétlen kérdezőt, aki arra sem képes, amire bármelyik alsó tagozatos kiskölök.
2015. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
zoligyerek-"ekkora marhák " nem részletezted kire vonatkoztattad, mert nem illik többesszámban leírnod, ha a kérdezővel van...
2015. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem kell sajnálni, fogalmam nem volt hogyan kell négyzetmétert számolni, sosem újítottam még fel lakást/szobát, ez lesz az első. Világ életemben szar voltam matekból, a számolást csak annyira használom amennyire a munkámhoz szükséges (vegyész vagyok, úgyhogy négyzetméter helyett max tömegszázalékot meg koncentrációt számolok). Azért mert nem értek valamihez, attól nem vagyok sem idióta, sem marha, ez emberi képesség kérdése. Be tudsz forgatni a matematikával, én meg be tudlak forgatni téged mással. Ha te ez alapján ítélsz meg másokat, akkor nem engem kell sajnálni ;)

A segítséget köszönöm, már mindent megvettem a kiszámolt méretek alapján és minden elég is lett. Kívántam további szép napot!

2015. jan. 4. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!