Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 24 négyzetméteres lakás az...

24 négyzetméteres lakás az kicsi vagy még normális? (szoba, konyha, fürdő) Én és a párom most költöznénk össze és egy ekkora albérletet találtam.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nem nagy ... kettőtöknek elég, de az intim szférátok eléggé egymásba gabalyodik
2014. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

24 négyzetméter? Az akkora, mint egy 4*6 méteres téglalap.


Én egy falusi, régi (1926) építésű házban élek, a nappali 25 négyzetméter (5*5 méter) - persze el lehet férni 24-en is, de szerintem nagyon szűkös. Persze az embernek vannak anyagi korlátai és ha ott és annyiért szeretnétek együtt élni, akkor lehet nincs más lehetőség.

De ha megfontoljátok, akkor menjetek el megnézni. Szerintem nektek is kicsinek fog tűnni két embernek.

2014. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
28 nm-ben - szoba-konyha, zuhanyozó-WC-s alagsori lakásban éltem a párommal és két gyerekkel 11 évig, boldogságban. Örültünk hogy az is van.
2014. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"az intim szférátok eléggé egymásba gabalyodik".

A pároknál ez így szokott történni. :D

2014. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
#4 azért néha jó az egyedüllét :)
2014. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan apró. Amúgy embere válogatja, mekkora az igénye. Néha itt a gyk-n beszólnak embereknek, hogy ne vegyek 65nm-es házat, mert az túl kicsi. Nem mindenkinek az.

Én 49 nm-es lakásban laktam anyámmal, kicsi volt, de valahogy elfértünk. Ja és nemcsak emberfüggő, NAGYON nem mindegy, hogyan van felosztva és berendezve a lakás. A mienkben volt egy teljesen idétlen folyosó nagy beépített szekrénnyel, ami sok helyet elvett, pici előszoba, annyi ajtóval, hogy csak egy pici polc fért el benne, a konyha csík volt, a nappali pedig túlzsúfolt.

24 nm-t is fel lehet osztani jól, lehetőleg igen kevés darabba. Én szeretem, ha a konyha egy légtérben van egy szerep szerint más helyiséggel (tipikusan a nappalival, de 24 nm-en nemes egyszerűséggel a háló- és mindenes szobával), ahelyett, hogy 2 túl kicsi helyiségben kellene szorongani. Viszont a felosztás falfelületet teremt... Az a jó, ha ekkora lakáshoz nincs túl sok cuccotok.

(24 nm számomra egy már egész kellemes, nem túl nagy konyha mérete. Szeretem a teret, s a 80nm-es ház a párommal csak azért nem kicsi, mert nagy terasz van, kert és hegy, erdő, mező körülöttünk. Szeretem a teret.)

A belmagasság is számít valamit... S már írtam, a berendezés. Albérletnél ez nem igazán játszik, saját lakás esetében viszont sokat ki lehet hozni egy apróbból is...


Nem az számít, mi normális, hanem nézzétek meg s képzeljétek el, milyen lesz Nektek ott. S ugyebár ez nem végleges, egy ideig pedig akár igen kellemes lehet. Ha nem is sok jó, de két szeretetben elő ember kis helyen is elfér. Ha nem is egy életen át, de az elején. Csodás, ha picit saját helyetek van, ha kicsi is :)

2014. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt neked kell tudni, mert mondhatja valaki azt hogy ez kicsi, vagy azt is hogy nagy, te fogsz benne élni.
2014. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De mondjuk az tény, hogy sokat számít a bútor, elrendezés. Láttam olyat, ami 26nm, és kb kisebb luxus lakás (az ára is), vadonatúj bútorokkal, meg láttam olyat is, ahol majdnem hogy a zuhanyzóból lépsz át a wc-be, és egy függöny a lélektani határ a mosdó és a konyha között. Vagy épp bejössz a lakásba, és máris a konyhában állsz.
2014. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha okosan van felosztva és nem tartózkodtok túl sokat a 4 fal között, akkor élhető.


Nézzétek meg személyesen és látni fogjátok, hogy kicsi-e.

2014. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első lakásnak, fél-1 évre kibírható.


Nekünk a nagyszobánk ekkora...

2014. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!