Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudnám a penészt...

Hogyan tudnám a penészt megszüntetni a konyhában?

Figyelt kérdés

A lakás úgy néz ki, hogy nincs szigetelés, tégla, a konyhában nincs fűtési lehetőség, és mellette egy tároló van, ahol szintén nincs fűtés, szóval csak az egyik oldal felől kap "meleget", de az nem valami sok. Eddig is volt, hogy kis pöttyök megjelentek, most azonban már durvábban látszik. Fent az ablak fölött a sarokban, illetve a falon is van sok pötty, meg sötétebb a fal. Elsősorban az ablak közelében és a sarokban.


Mit lehet csinálni? Fújjuk, de az nem valami hasznos/sokáig tartó megoldás, illetve azért szellőztetünk is, rendszeresen. Ha jobb idő lesz, tavasszal, szeretnénk kifesteni a konyhát, de addig, illetve utána mit csináljunk, hogy ne ismétlődjön meg? Olvastam, a páraelszívókról, mit ajánlotok? (Elég kicsi a konyha) Illetve van ilyen lélegző festék, amiről még hallottam, az ide jó? Bármilyen ötletnek örülök, és meghallgatok, előre is köszönöm...



2015. jan. 1. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a megoldást egy plafonba szerelt szellöztető cső oldotta meg.

Plafont kifurtam a sarkokban, ahol a penész megjelent (sarkokba), oda légzselepet raktam :

[link]

majd csővel toldottam felfelé, a csőbe pedig csőventillátort raktam:

[link]

időkapcsolóra kötöttem a ventillátort

[link]

praktikerben 700 ft.

Egy nap többször bekapcsol 10-10 percre, este sürübben 1-2 óránként, nappal 2-3 óránként, ez igény függő, ki kell tapasztalni.

Még abba a helyiségbe érdemes lenne egy hygroszabályzású fali elszívóventillátort is beépíteni, esetleg a két ventillátort összekötni, hogy amikor érzékeli a magas páratartalmat a fali elszívó, akkor induljon a befújás is.

[link]

Ettől függetlenül valami fűtést is érdemes lenne kitalálnod.

Lakásunkban már nincs penész, és a szellőztetéssel sem kell bajlódnom.

2015. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez tulajdonképpen jó, de konyháról lévén szó, ahol egy jól meghatározható helyről (tűzhely) ered a pára túlnyomó része, ezért szerintem egy legolcsóbb konyhai páraelszívó is megteszi, főzés idejére a legalsó fokozatra kapcsolva.
2015. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Tűzhely fölé páraelszívót javaslok én is, ill. szellőzőnyílást a falba. Nekem pluszban van egy páraelszívó készülékem is (nem az aktív szenes, az semmit sem ér), azóta egy szem penész sincs sehol.
2015. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!

De ilyen nagy páraelszívóra gondoltok? Mert mikor még szüleimmel éltem volt, ami kb akkora volt, mint a gáztűzhely, vagyis ha rátettem volna, akkor a területük ugyanakkora lett volna. Ilyenre gondoltok, vagy ahogy utánanéztem, láttam, hogy vannak ennél kisebbek is.


Illetve ezek beszereléssel, mindennel együtt kb mennyiből jönnek ki szerintetek? (Ha számít valamit, nem a fővárosban lakunk.)

2015. jan. 2. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

2. vagyok.

Igen, arra a típusúra gondoltam, ami akkora kb., mint a gáztűzhely. Ezek már 10 körül kezdődnek, de persze vannak drágábbak is.

Fogalmam sincs, mennyibe kerül a beszerelés, attól is függ, hogy milyen födémet vagy falat kell átlyukasztani.

Én vagy 15 éve magam csináltam valami 1-2 E ráfordítással.

2015. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a lyuk meg van neki. Szóval azzal nem lenne baj, mert az előző itt lakóknak is volt, és a lyuk itt maradt. :))


Nagyon szépen köszönöm. Már csak az a kérdésem, hogy ezzel milyen embert, boltot kell nekem keresni, akik megcsinálhatják? :)) (Bocsi, de nagyon hülye vagyok. :( )

2015. jan. 2. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A gugliba be lehet írni, hogy páraelszívó szerelés. Vagy egyéb keresőszavak. Esetleg a települést is mellé.

Ha sikerül találni, akkor esetleg még a választásban is segít.


De meg lehetne kérdezni ismerősöket is, hátha ingyen vagy kevés pénzért vállalnák.

Nagy valószínűséggel csak lyukakat kell fúrni a falba (ha az előzők nem stimmelnek, de az is lehet, hogy stimmelnek), meg egy darab csövet rádugni a tetejére, és kész.

2015. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A páraelszívó sokat segít, de nem fogja megoldani teljesen a gondot, a (leghidegebb) sarkokba ott fog maradni a penész, ezért oda mindenféleképpen kell egy (fali, vagy plafonba épített) szellöző, hogy az ott megrekedő párás levegő kimozduljon onnan. Nálunk fűtés mellett is kevés volt az elszívó. A sütőhöz rakott páraelszívót is érdemes időkapcsolóval kombinálni, mert az kevés, ha csak akkor működik, amikor főzöl. Azontúl is jó lenne, ha néha bekapcsolna, és a kiszívott levegőt pedig frissel pótolni a szellözőkön.
2015. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. jan. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!