Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtési rendszerhez mekkora...

Fűtési rendszerhez mekkora csövet?

Figyelt kérdés
Központi fűtéshez kétcsöves változathoz milyen vastag 5-rétegű csövet használjak? Egy fő csövet 20-ast és a radiátorokra 16-osat, vagy mehet minden 16-osból? esetleg más megoldás?
2015. jan. 3. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Helló! Minden attól függ, mekkora távolságok vannak, hány radiátor.Én egy parasztházba csináltam, igaz réz csővel. Az első elágazásig 22 és,aztán a következőig 18-as, a radiátorok már 15-össel vannak bekötve.Vissza fele ugyan így.
2015. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én egyformában gondolkodok... 9 radiátor lesz. az is lehet hogy 3 körre osztom a rendszert. ha valahol baj lenne, mégiscsak könnyebb javítani... több a cső, de talán jobb vagy rosszul gondolom?
2015. jan. 4. 12:03
 3/17 anonim ***** válasza:
Azegy rossz megoldás, ha több kört szeretnél. Az 3 keringető szivattyú, 3 szobatermosztát. A radiátorokat felül szabályozható szelepekkel látják eé, elképuelhető a termosztátos szelep is, a visszatérőb ágba pedig torló szelepet szerelnek, ha radiátort kell cserélni, akkor teljesen ki lehet zárni a rendszerből esetleges csere miatt. Ja, mre jó a torló? A beüzemeléskor ezzel is be lehet állítani a rendszert, és üzem közben az esetleges fölső szelep csavargatása nem okoz gondot az optimális üzemben, Ha érdekel bővebben leírhatom.
2015. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem miért kell 3 szivattyú???
2015. jan. 4. 17:41
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt írtad, három körre gondolsz. Valószínű akkor osztóra gondoltál. Teljesen felesleges még további költségekbe verni magad.Nekem pl. 8 radiátor van a rendszerben. Melyet egy cirko és sorosan egy vízteres sparherd lát el, mikor mennyire kell fűteni.A cirko keringetőjét indítja a sparherd előremenőjén lévő csőtermosztát, amennyiben kevés a hő a szobatermosztát szerint, ráindítja a církot.Sőt még egy meleg vizes bojler is rá van kötve a rendszerre.A 22 mm-es indulás és a többi elég ehhez.Különben a legtöbb radiátor csatlakozója 1/2 colos, felesleges 3/4 "-os bekötéseket csinálni ( pénzkidobás). Tudom egyszerűbb megvenni a csövet 22-est az összesre, kevesebb a maradék. Ha roppantógyűrűs kötésre gondolsz, akkor meg az átmérő különbségek is kiadáscsökkentést is.eredményezhetnek. Nem 100 m-eket kell becsövezni, ami miatt áramlási veszteséggel kell számolni. mint pl. a régi gravitációs ( etázs )fűtésnél, aho gyakran 2"-lal indultak.
2015. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen osztóra gondoltam, de akkor ez kilőve. Bocsi de nem teljesen értettem a végét. Roppantó gyűrűssel csinálnám, tehát akkor nem kell külön átmérő? Mehet az egész 16-os csővel? Vagy nagyobbat ajánlanál? Amúgy a műanyag cső ha bent van a falban, mennyire melegíti fel a falat?
2015. jan. 5. 22:01
 7/17 anonim ***** válasza:
5 körös osztó, körönként 2 radiátor, radiátorokon 50%-os szelepek, mindenhova 16-os cső -kivéve osztó-cirkó közé, mert oda 22 réz-, oszt jónapot!:)
2015. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hűű. Na akkor kezdjük ott hogy mi az az 50%-os szelep? Rákerestem, de nem teljesen értem hogy hogyan működik. Miér jobb a sima szelepeknél?
2015. jan. 7. 20:41
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja még annyi hogy vegyestüzelésű kazán lessz.
2015. jan. 7. 20:42
 10/17 anonim ***** válasza:

50 %-os szelep azért kell, mert két radiátor van egy körön. Az első visszatérője lesz a második előremenője. Az 50 %-os szelep az előremenő 50 %-át azonnal továbbküldi a második radiátornak, így mindkettő remekül tud működni.

Ha nekem vegyestüzelésem lenne, akkor lenne egy min 1 - 1,5 m3-es puffertartályom is.

2015. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!