Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazán őrláng kialszik. Miért?

Gázkazán őrláng kialszik. Miért?

Figyelt kérdés

Egy ÉTI25-ös kazánról van szó. Nem mai darab, de mivel 3-4 évente rendszeresen karban van tartva, ezért még nem mondanék le róla.

3 éve csinálja azt, hogy általában az éjszaka közebén bealszik az őrláng. Begyújtjuk, és utána oké minden. Egy darabig

Amikor kezdődött (3éve) akkor még csak havonta egyszer csinálta. A szerelők nem tudnak vele mit kezdeni.

Tavaly egyre sűrübben csinálta, és akkor ki is cseréltek benne valami alkatrészt, 10 ezerért, ami az őrlángért felelős. Azóta jó is volt. Mostanáig.

Mivel bizonyos okok miatt a kazán egy 70 cm magas fém állványon áll, ezért arra gondolok, hogy alulról kaphat valami féle huzatot vagy mit, és az oltja be a lángot. Lehet, hogy butaságot írtam, ezért bocs, de nem nagyon futná egy új kazánra, ezért szeretném valamilyen módon megmenteni.


Köszönöm a válaszokat !



2015. jan. 9. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy jól gondolod. A huzat, fals levegő lehet a ludas a kialvásban. Természetesen ha az őrláng fúvókája ki van pucolva és a láng megfelelő erősségű. Az is fontos, hogy az őrláng eléggé melegítse a lángőr érzékelőjét, mert az is leállíthatja, ha nem eléggé meleg! Próbálj valami alátétlapot betenni, hogy alulról ne kaphasson huzatot.

[link]

2015. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, amit linkeltél azt cserélték ki tavaly.

Megpróbálom alulról valahogy elzárni a huzat útját.

Remélem eredményre vezet.

Köszönöm a választ !

2015. jan. 9. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
10 ezer Ft???! Az anyag pár 100 ft! Jó áron dolgozik a szerelő! Nos azt cseréld ki-Te is +tudod csinálni! Ügyelj, arr, hogy a hegye az örlángba legyen pontosan! Mert ha azt nem éri a láng akkor ki alszik!
2015. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A komplett égőfejet cserélte ki a mester, és nem csak azt a vékony réz biszbaszt !
2015. jan. 9. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jól át lettél vágva, de felejtsd el, -ez már a múlté!

Az őrlángnak azt kell intenzíven melegíteni amit előttem már belinkeltek. Gondoskodni kell arról is, hogy huzat ne befolyásolja az őrláng égését. Ha az őrláng elég erős és folyamatos, a termoelem(amit melegít az őrláng) jó, akkor nem lehet gond.

2015. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A lehetőségekhez képest elég jól lezártam a huzat útját, és azóta működik rendesen. Remélem így is marad ! :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat !

2015. jan. 9. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!