Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 96 nm -es 3.9 méter...

Egy 96 nm -es 3.9 méter belmagassággal rendelkező századfordulós polgári lakásban körülbelül mennyibe kerül a teljes elektromos hálózat cseréje?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem a lakás nagyságától és magasságától függ, hanem a kiállások számától. és a szerelvények árától, de milla felett simán van. kérj ajánlatokat vállalkozóktól; előtte találd ki, hova mennyi konnektor kapcsoló, lámpa stb kell.
2015. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
KIállásonként 5500.-Ft-os alapanyag+munkadíjjal, 75 db kiállás már elegendő lehet, helyreállítás nélkül kb 425000.-. Kapcsolók, konnektorok 75*1000= 75 000.- tehát kb 500 környéke.
2015. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ennél azért drágábban is szerelnek, helye és számlája válogatja. utána meg jöhet egy festő.
2015. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért picit összetettebb. Mérőhely szabványosítására is szükség lehet. Innen a lakásba új rézvezeték a belső elosztóig. Aztán Fí relé, kismegszakítók.

Gyengeáram szintén be a lakásba. Kérdés a riasztó is.

Innen indul a villanyszerelés. Rajzolás, marás, vésés, csövezés, dobozolás, nagyjából visszajavítás, vezetékelés, szerelvényezés.


Ha a kérdező pontosít, privátban adok árat.

2015. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 300 eFttól a csillagos égig bármi. Ahogy a korábbi hozzászólók leírták, nagyon sok mindentől függ. Hány és milyen készüléket akarsz (világítás, dugaljak, riasztó, TV, internet, telefon stb.). Mennyire lehet vésni a falakat, hol lehet elvezetni. Akarsz-e pl. redőnymozgatást, fényerőszabályzást? Elektromos tűzhely/sűtő stb. Mennyi garit akarsz rá. Kell-e fővezetéket cserélni, a mérőhely szabványos-e, jó-e az EPH az épületben, vagy ahhoz is hozzá kell nyúlni. Nehéz megmondani. Persze függ attól is, hogy milyen szerelvényeket akarsz látni pl. valami egyszerű dízájn, vagy valami igényesebb pl. egy konnektort meg tudsz venni 800-ért az ***** barkács áruházban, de egy elegáns tényleg minőségi akár 9-10 eFt is lehet, 15 dugaljnál (és ennyi legalább kell ekkora alapterületre) ez már önmagában legalább 100 eFt eltérés!
2015. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekünk számlával csinálta a mester, 200-at kért munkadíjra, meg + az anyag. Ez egy kádárkocka, tömbház. Átlagos kialakítás. Van hozzáépítve egy nyárikonyha, meg egész a műhelyig át lett húzva, dobozok,csövek kicserélve. Összesen kb 100 leállás volt, kapcsoló, konnektor, 380-as dugalj, de a telefonvezetéktől a kábel TV, internet, minden vezetéket betett a falba. A dobozokat, vezetékeket a mi kérésünkre cserélte ki, a nélkül olyan 160-180 lett volna. Így össz-vissz megvolt 550.000 Ft-ból. Ha rám hallgatsz, azt a 4 m belmagasságot lecsökkented 2,8 m-re. :) Ismerősnek csak 3,4 m, és ő is lecsökkentette gipszkartonnal 2,8-ra, és megérződik :) Amúgy én imádom az olyan régi házakat, főleg ha a régi kemence-cserépkályha a fűtés, akkor talán nem is lényeg az az 1 méter. :) Én csak egy régi parasztházat vettem, újítottam fel haverokkal autentikusan, de imádom. Annyit csaltam, hogy a konyhába raktam WC-t, meg zuhanyzót. De amúgy maradt az eredeti 100 éves feeling. El ne pazarold azt a házat, egy igazi kincs!
2015. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ja, még annyi, hogy arra vigyázz, hogy számlaképes legyen a szaki, mert sok a csavargó, aki megcsinálja feléért, aztán egy év múlva leég a ház, a szaki meg eltűnik. És ilyenkor felteheted a kérdést, hogy mi az olcsóbb?!
2015. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 borsiimre válasza:
41%
A legegyszerübb megoldás! Meg kell számolni a lakásba mennyi kiállás van ( kapcsolo, dugalj, lámpa, tv, tüzhely, bolyler,) mindent. Mindezt megszorzod 5000 forinttal. Ebben benne van az anyag ár is ( csö, vezeték, dobozok, biztosíték tábla,). Neked csak a lámpákat, kapcsolókat (amilyet szeretnél) kell megvenned.
2015. szept. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!