Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy panelben...

Mennyibe kerül egy panelben az ablakcsere?

Figyelt kérdés

3 ablakunk van 90*150-es, illetve egy erkély, ahol van egy 120*120as és 40*120as ablak (ránézésre) és egy 90*250es ajtó.

Bukó-nyíló műanyag ablakot szeretnék mindenhova.


Aki jártas a témában, mondana egy kb. összeget, hogy mindennel együtt mennyibe lenne egy ilyen ablakcserés akció?

Köszi


2015. jan. 10. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
300-350 között.
2015. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
nézz utána, hátha van rá állami támogatás. Vagy kérd áfa nélkül a nyílászáró szerelőtől a cserét akkor olcsóbb.
2015. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A panelprogramban általában 300 - at a lakó , 300- at az önkormányzat , 300- at pedig az állam fizet , így jön ki egy 900e - es ár ( ami kicsit sok 50-60 m2 - re ).Ebben mondjuk az alsó bejárati ajtó , és a többi ablak is benne van.

Ha magánszemélyként csináltatod , akkor 350 -450 e lesz , attól is függ , hogy mennyi ablak kell.

Ha háromrétegű üveget akarsz műanyagból , az drágább.

Ha háromrétegű üveget akarsz fából , abból egy m2 kb. 50e Ft.

Az alumíniumborítású fa pedig még drágább , de állítólag örök életű....

2015. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én a legáltalánosabb 5 légkamrás ablakokat néztem.

nem igen tudom, hogy mégis, mennyivel számoljak, azért tettem fel a kérdést. a 350 még annyira nem is hangzik rosszul, bár 3 ablakért meg egy erkély-falért sokallom, de akkor ezek szerint ezek megszokott árak... :(

2015. jan. 11. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak egy vásárlásról van szó , van egy vásárlás , egy szállítási költség ( esetleg emeletre felvitellel ), egy beépítési költség , és a hulladék elszállításának a költsége.

A minőséggel spórolhatsz ( meg az áfával ) , de ablakot 30 évre veszel , és garanciára is szükség van.

2015. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked csak a romokat kell eltakarítanod (meg fizetni ), amikor Hiltivel kifúrják a régi ablakaidat ....

Takarj le mindent , mert szállni fog a betonpor a lakásban!

Utána kitakarítsz , legletteled , csiszolod , fested , vagy letapétázod, és kész .....

2015. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Légkamrától fontosabb, hogy inkább 3 rétegü üveget vásárolj, low-e bevonattal. Az ablak 90%a üveg.
2015. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!