Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy törölközőszárító radiátor...

Egy törölközőszárító radiátor be tudja úgy fűteni a fürdőszobát mint egy lapradiátor? Sokan panaszkodnak a törölközőszárítósra. Jogosan?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

-simán betudja fűteni,

de eléggé szőkenős a megfogalmazás,mert van 5 nm -es fürdő is meg 25 nm-es is ,és nyilván nem elég a 25-öshöz ugyanakkora gladiátor,mint az 5-öshöz,

2015. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez a fürdőszoba nagyságától függ.Nálunk még a konyha is innét van fűtve .
2015. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi ebben a szőke nős? Logikus, hogy más az 5 és a 25 nm. Nyilván nem ez a kérdés, hanem, hogy a törölközős is képes-e úgy leadni a meleget, mint egy lapradiátor?
2015. jan. 17. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

" hogy a törölközős is képes-e úgy leadni a meleget, mint egy lapradiátor? "

-szöszi,igen

2015. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mint láthatod, a kettes tudta értelmezni. Nem lehet, hogy nem a kérdéssel van baj, hanem veled?
2015. jan. 17. 17:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg szőke nő külön írandó!
2015. jan. 17. 17:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A fűtőtestet méretezni kell a helyiség hőigénye alapján. A helyiség hőigénye függ a tájolástól, szigeteléstől, szomszéd helyiségektől, a méretétől, stb.

A fűtőtest különböző vízhőmérséklet mellett különböző teljesítményt tud leadni. Ha ez a teljesítmény megfelelő a helyiségnek, akkor betudja fűteni. Nekem nem ez a gyakorlati tapasztalatom. A törölközőszárítós radiátor törölköző szárításra van. Tehát a legtöbbször le is van takarva. A fürdőszoba extra hőigényű helyiség a funkciójánál fogva. Ha nincs a többi helyiséghez mérten túlfűtve, akkor megjelenik a penész a sarkokban a hőhidaknál.(Rengeteg ilyen kérdést olvashatsz itt). Valószínűleg a csere után nem fogod hidegnek érezni a fürdőszobát, mert vagy fürdesz meleg vízben, vagy zuhanyozol, ami szintén kifűti a helyiséget, de a párakicsapódás és a penész megjelenhet.

Javaslom a lapradiátor mellé rakass be, törölköző szárítóst is.

2015. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm a választ. Erre voltam kíváncsi és én is így gondoltam, hogy nem árt egy lapradiátor sem. A második válaszolónak is köszönöm. Neked meg drága szőke barátom javaslom, hogy dobj be egy kockacukrot, mert most nyilván nagyon meg vagy magaddal elégedve, de amint látod, kellő intelligenciával értelmezhető a kérdésem. Mondanám, hogy igyál egy sört is a kockacukor mellé, de az alkohol pusztítja az agysejteket, neked meg vigyázni kell, mert már most sem sok van.
2015. jan. 17. 17:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó vagyok.

Ha burkolás is lesz, akkor érdemes a padlófűtést is mérlegelni. A törölközőszárító radiátor visszatérőjét beletekerik a padlóba.

Persze méretezni kell. 40-45°C nál melegebb ne kerüljön a padlóba. Plusz van egy kötelező rétegrend, ami megemel(heti) a padlószintet.

Ez már más költség, de persze más élmény is...

2015. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam a padlófűtésre, de nem vágtam bele végül, pedig valóban ez lenne a tuti. Most a fali verzió marad. Majd talán a következő felújításnál még fontolóra veszem.
2015. jan. 17. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!