Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Több lefolyó kiépítése megvaló...

Több lefolyó kiépítése megvalósítható egy Budapesti emeleti lakában?

Figyelt kérdés

Üdvözletem minden kedves olvasónak,


Azzal kezdeném, hogy ez csak gondolati terv szinten van, csak érdekelne, hogy mennyi realitása van ennek az egésznek.


Kíváncsi lennék, hogy megvalósítható, az hogy ha valaki át szeretne alakítani egy Budapesti belvárosi emeleti lakást, 4-5 külön álló összkomfortos helységgé, akkor az megvalósítható-e gépészetileg?

Vagyis egy nagyjából 130-150m2-es lakást 4-5 egyenként 20-30m2-es kis garzonná szeretnék alakíttatni.(Mindegyikbe saját tusoló, WC, 2 csap, 1 mosógép, 1 tűzhely, és 1 fűtőtest.)

Vagyis a padló alatt menne egy jó pár cső, természetesen amennyire lehető legegyenesebben közelítve a fő csatorna csonkot. Ellenben kb biztos lenne olyan ahol 10m-re is van a wc és a fővezeték között. Nem értek hozzá, de valami olyat olvastam, hogy a wc elvezetéséhez 1-1,5 fokos lejtéssel kell rendelkeznie, a legalább 50-es csőnek. Ez nagyjából 20cm magasságkülönbség.

Építészetileg kivitelezhető egyáltalán ez?

Nem tudom milyen vastag egy panel 2 szint közötti padlózata, és azt sem tudom, hogy gyakorlatban hogyan építenek ki csatornavezetéket emeleti panel lakásba? Járatot vésnek a padlózatba a csöveknek, vagy megemelik a padlózatot(ez esetbe 20 cm-emelés nem igazán tűnik megoldásnak)? Vagy hogyan oldanának meg egy hasonló eset, hogy ha a megrendelőnek ilyen hasfájása van?

Persze tudom, hogy elég költséges lehet, de elméletileg hogyan létezne ennek megoldás?


Érdeklődve várom a válaszokat!



2015. jan. 21. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Építészetileg mindenképp megoldható - kérdés megéri-e.


A 20 cm-rel megemelt padlószint a belmagasság függvényében nem feltétlen sok.

2015. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a Bp belvárosi lakás belső kerületi régebbi? Ha igen, akkor több víz felszálló vezetéknek (+csat.) kellene lennie. Egy részletes építész+gépész felmérés + új terv alapján ki lehetne ötletelni, mennyit kell(ene) elhúzni a csatornát is hogyan oldható meg.
2015. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
WC nek kevés lesz az ötvenes cső,hacsak nem darálóst építenek be.
2015. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly 11 m-t vittem "odébb" a belvárosban egy wc-t 110-es csővel és elfért az aljzatban, igaz, a bekötés is kellően mélyen volt.

Ha hajlandó vagy beáldozni 2-4 m2-t a teljes alapterületből, akkor simán megoldható előtétfalakkal.

A panel 2 szint közötti födéme olyan 10 cm vtg körüli, de a belvárosi régi építésű házak nem ilyenek.:)

2015. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!