Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kávézacc valóban tisztítja...

A kávézacc valóban tisztítja a lefolyót? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Városilegenda.
2015. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
én a virágokra próbálom dobatni az itthoniakkal, ott nem árt, ha már hasznosítani akarjuk :)
2015. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
esetleg könnyen letapad a már meglévő lerakódásokra, erre jó.
2015. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mivel a kávézacc nem oldja a zsírokat és a szerves anyagokat, így lefolyó tisztításra alkalmatlan. ilyen ostobaságot egyes emberek találnak ki
2015. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lefolyótisztító

A kávéfőző kiürítésekor sokan egyenesen a lefolyóba öntik a zaccot, majd erős vízsugárral átöblítik, ugyanis zsíroldó hatásának köszönhetően remekül tisztítja a lefolyót.

[link]

2015. jan. 17. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor öntögessed bele. a lefolyóban lévő nem csak zsír, de sok szerves anyag tapad le, amit sosem fog kioldani, de jól megtapad rajtuk cserébe.

ettől függetlenül a szappan is oldja a zsírokat, és mégis lerakódik az elfolyóba.

2015. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kávézacc szemcséi smirgliként működhetnek, ha elég erős lenne a víznyomás, akkor ledörzsölné a lefolyó faláról a rárakódott dzsuvát. A baj annyi, hogy a lefolyóban te nem tudsz olyan mértékű vízáramlást produkálni, hogy az hatékony legyen ilyen szempontból. Sajnos a gravitáció nem hozza létre az ehhez szükséges víznyomást a rendszerben. Így viszont csak még jobban eldugítod a zaccal a lefolyót. Zsíroldó hatása egyébként egyáltalán nincsen. Nem tudom ki írta az általad idézett szöveget, de szerintem patronos vagy kevergetős kávét iszik, aminek nincs zacca.


Szerintem ezt azok találták ki, akik lusták voltak elmenni a kukáig a kávézaccal mosogatáskor. Ha már nagyon hasznosítani akarod a kávézaccot, akkor inkább kertbe a járdalapok közé hangyák ellen jó, vagy ha kiszárítod és pici étolajjal átitatod, akkor begyújtani lehet vele. Másra nem igazán alkalmas.

2015. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!