Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek, melyik...

Mi a véleményetek, melyik ablakvasalat a jobb? ROTO vagy GU?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kömmerling Futur 70-es műanyag nyílászárókat szeretnénk beépíteni egy régi polgári lakásba. Sajnos az épület nincs hőszigetelve, nem is lesz, ár-érték arányban ezek a nyílászárók tűnnek a legjobb választásnak. Az ablakok mérete 100x200 cm.


Következő volna a kérdésem: szerintetek melyik vasalat a jobb? Roto vagy GU?


A szaki, aki kijött felmérni a lakást, azt mondta, hogy ekkora ablakot nem szabad egyben betenni, mert nem fogja bírni a vasalat és tönkre fog menni viszonylag hamar. Ezért azt javasolta, hogy vagy osszuk ketté a magasságát egy tokosztóval, vagy teljesen osszuk ketté egy normál méretű, majd pedig felette egy kisebb külön bukó-nyíló ablakra. Árban viszonylag jelentős különbségek vannak a verziók között, de szerinte egy 2 m-es teraszajtót is ketté szoktak osztani tokosztóval a súly miatt.


De én ezt nem is értem... Én még nem nagyon láttam 2 m körüli teraszajtókat kettéosztva 170-30 vagy 150-50 magasságú üvegekre...


Nektek mi a véleményetek erről?


Nagyon köszönöm!



2015. jan. 22. 19:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!