Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom leszedni a...

Hogyan tudom leszedni a fáròl a lakkot?

Figyelt kérdés
Egy ikeas fenyosámlit trilak lakkal festettem le. De megbantam es inkavv vékonylazurt vettem. A lakkrétegeket (3) hogyan és mivel tudom a legjobbn és leggyorsabban eltávolítani?

#festés #Lakkréteg eltávolitása
2015. jan. 26. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
csiszolás
2015. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Pedig annyit segítettünk a lakkozásnál is... :-D


A lakkot kétféleképpen tudod eltávolítani: mechanikus és vegyi úton.

Az előbbi csiszolást jelent, ezt nem ajánlom, ha nem vagy gyakorlott.

A másik egyszerűbbnek tűnik, de mindenképpen menj el egy festékboltba és ott kérj tanácsot! Nem mindegy mivel oldod a lakkot, utána mivel semlegesíted az oldószert, stb.


Egyszerűbb venni egy másik sámlit 2000FT-ért, mint már a sokadik munkaórát beleölni.... :-))))

2015. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Első válaszoló adta meg a helyes választ.

Nem lehet tudni, hogy milyen lakkot használtál. A jelenlegi lakkok döntő többsége vízbázisú, vízzel hígítható, és a levegő oxigénjétől térhálósodik, és veszíti el vízoldhatóságát. Ezt a fajta lakkot oldószerrel nem fogod tudni eltávolítani. Ha szerves oldószerben oldódó lakkot használtál, azt sem érdemes oldószerrel eltávolítani, mert az oldószer nem csak a felületről oldja le a lakkot, hanem a hígított lakkot a fa mélyebb rétegeibe kromatografálja (bemossa). Csak őrülten nagy mennyiségű hígítóval lehetne a műveletet kóserül elvégezni, aminek az ára a sámli és a lakk többszöröse.

A legbiztosabb módszer a lakkréteg lecsiszolása!

2015. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


ilyet vettem :S

szárítottam 30 órát, majd ráülltem és a lakk mint a nem is tudom mi meggyűrödött...

csiszolás?

2015. jan. 28. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
30 órát szárítottad, de hány fokon?
2015. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
14-18
2015. jan. 29. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem. Ráadásul, ahogy a kérdésben jelezted, mintha 3 réteg is lenne, gondolom ott sem vártad meg a rétegek közötti teljes száradást. Messziről jött emberként csak okoskodok, hogy a rétegek nem kellő száradása miatt elcsúsztak, felgyűrődtek egymáson... amikor ráültél

[a legkülsőbe szerencsére már nem ragadtál bele, de az alatta lévők nem száradtak meg rendesen, és elmozdultak egymáson - én így értelmezném a történteket, az általad elmondottak alapján]

Én a mechanikai eltávolítást javaslom. Le kellene csiszolni. Remélhetőleg már teljesen megszáradt (kikeményedett)...

2015. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én is a csiszolást javaslom. Szobafestő Attila videót szoktam nézni, ő ilyen festék szakértő. https://www.youtube.com/watch?v=YWgpzUVVF4U
2015. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!