Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belső szigetelés megoldható-e...

Hagymás kérdése:

Belső szigetelés megoldható-e lambéria alá ha van a házon külső szigetelés?

Figyelt kérdés
Kívül 5cm nikecellel van szigetelve,de a külső falakat a lambéria alatt is szeretném 2cm-es nikecellel leszigetelni!!!
2015. febr. 6. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
semmi akadálya! A párnafát olyan vastagra vágatod amekkra vtg a nikecell.
2015. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én meg vastagabb párnafát tennék és fönt-lent átszellőzést hagynék...

A franc tudja most már, (elég bonyolult rétegrend) hol a harmatpont és páralecsapódás, nehogy alá penészedjen!

2015. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a belső szigetelést inkább hanyagold, azt alaposan át kell gondolni, mert lazán bepenészedhetsz tőle. 2cm meg amúgy sem ér annyit, hogy megérje a ráfordítás
2015. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, nincs kizárva, hogy alápenészedik.

Amúgy a 2 cm nem olyan kevés, ha pont erre van szükség az adott lakásban. Bár itt a Gyakorin külsőnek is 20 centiket írnak egyesek.

Én vagy 8 éve csináltam 2 centiset, tapéta van rajta, és teljesen penészmentes lett a szoba, előtte meg csupa fekete volt a fal.

2015. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
belső szigetelésnek semmi értelme, pénzlehúzás. A vasbeton koszorú, a födém, az alap ugyanúgy bevezeti a hideget.
2015. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!!!Pontosan ezért írtam meg a kérdésemet,mert mindenhol elég vegyes véleményeket olvastam.

Eddig nem volt sehol penészesedés ezért remélhetőleg ha normálisan fel lesz ragasztva a párnafák között a nikecel bízom benn,hogy nem is lesz.

Azzal viszont nem értek egyet,hogy semmi értelme a szigetelésnek,mert igaz,hogy 2cm-es nikecelt akarok,de azért az sem engedi,hogy a fal melegedjen.

Még egyszer köszönöm a válaszokat és ha esetleg valakinek tapasztalata lesz ebben a dologban szívesen olvasnám.

További szép napot mindenkinek.

2015. febr. 7. 07:39
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Azzal viszont nem értek egyet,hogy semmi értelme a szigetelésnek"


Bírom mikor a kertvárosi proli jobban tudja mint egy mérnök aki ezzel foglalkozik. Attól még hogy a falat melegen tartja (igazából nem mert 2 cm semmire sem elég) a vb. ugyanúgy bevezeti a hőt, mivel 10-szer jobb hővezető.

Aztán majd jössz panaszkodni hogy semmit sem ért.


Ha lenne értelme akkor tudnék hatékony és olcsó megoldást mondani, ami ér is valamit, de úgy is a falnak beszélnék.

2015. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ablakot cseréltél, vagy szigetelő csíkot raktál bele, ezért nagyon megugrott a benti páratartalom? Akkor azt kellene csökkenteni valamilyen megoldással.

A penészhez páralecsapódás kell, az meg változatlan léghőmérséklet esetén két dologtól függ: a fal belső hőmérsékletétől és a relatív páratartalomtól. Ebből elég az egyiket javítani, hogy ne legyen penész.

2015. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
["mikor a kertvárosi proli " -ökör 7-es, ne fölényeskedj]
2015. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek!

Látom ismét elő került a semmiből egy okoskodó bunkó aki mindenkinél jobban ért mindenhez és nem tiszteli a másikat.Ezt a kommentet a "7" hozzászólónak szántam.

A "8" hozzászólónak,hogy nem volt cserélve nyíllászáró és nincs semmi penész a lakásba csak arra lettem volna kíváncsi,hogy milyen esetleges problémák merülhetnek fel belső szigetelés esetén.

A lényeg,hogy a lakás rendelkezik külső/nikecell/szigeteléssel,de a belső teret lambériázni szeretném a mennyezetig és ha már rés marad a fal és a lambéria között úgy gondoltam miért ne tennék 2cm-es szigetelést a közzé.Természetesen ha nem adódik semmi probléma ebből kifolyólag.Nem szeretném ha a szigetelés után kezdene penészesedni a fal.

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Tanácsra és tapasztalat megosztásra van szükségem nem pedig kritizálásra.

Lásd a "7" hozzászólást!!!!!!

2015. febr. 8. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!