Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy szigetelt házba -2, -10...

Józan Paraszt kérdése:

Egy szigetelt házba -2, -10 fok kinti hőmérsékletnél,1 nap hányszor gyújtotok be vegyes tüzelésű kazánnal és mennyi fa megy el kb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a ház adataira is,hány centis hungarocel és mekkora ház.Mi csak félig szigeteltük a házunkat,de most hogy kint -5 fokok vannak és óránként kb 1.5 fokot hűl a kéró.Egy begyújtással kb 1.5 tejes rekesznyi fát égetünk el.

Vajon az a gond hogy a ház fele van csak leszigetelve?Az északi és a nyugati oldal.



2014. dec. 31. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"1 nap hányszor gyújtotok be"


Bocs, de ezt nem is értem.

Egy nap csak egyszer szoktam.

2014. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az nagy gond,az egész házat kell szigetelni és még a plafonokat is,és a padlót sem árt ha meg oldható,az amit ti csináltatok az egyenlő a semmivel a szigetelés terén!
2014. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

a padlás le van,szigetelésig,most ennyire futotta anyagilag.Tavasszal befejezzük.Hányszor gyújtotok be?Azért kérdeztem,mert nekünk így is be kell 2 szer,3 szor,mivel hűl a ház.

Szóval,ha nincs körbeszigetelve,akkor semmit se ér..na remek..akkor ezért hűlünk ki valószínű.

2015. jan. 1. 10:02
 4/12 darida ***** válasza:
Én puffer tartályt is használok, így egyszer elég naponta begyújtani. A kb. 1200 l vízmennyiség még ilyen hidegben sem hűl le. Kb. 50-60 kg fát égetek el ilyenkor.
2015. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hőszigetelés:

Az "A" energia osztályt céloztuk meg:

Födém 25 cm kőzetgyapot.

Üvegezés 1.1 (kettő üveg réteg argon-gáz töltettel, LOW emission bevonat), éjszakára redőny, Tájolás DK és DNY

Falazat 30 cm porotherm NF tégla + 12 cm EPS lapok.

Lábazat 8 cm XPS (föld alá is lemegy).

Ház 2 szintes kb. 60 + 60 m2


Szellőztetés:

7 db ablakra 200 cm2 rés-szellőző bemarva, a földszinti ablakok bevezetői légszűrő paplannal lefojtva.

d=110 es PVC csőre épített Aereco légbevezető, kis-Polski légszűrővel lefojtva.


30x40 cm (külső méret) gipszkartonból épített hangelnyelő szivaccsal bélelt légcsatorna, ventilátor nélküli (gravitációs elven működik). A meleg levegő ezen megy fel a nappaliból, a kandalló feletti térből az emeletre. A hideg levegő a lépcsőházon keresztül érkezik vissza.


Fűtés: 1 db 6 kW teljesítményű kandalló a nappaliban.

Kénény: d=200 mm koracél cső körbefalazva.

Kombi gázcirkó is van.


Fűtési szokások:

Gázzal alapesetben a fürdőszobai törölköző szárítót fűtjük reggel 10 percig, este 20 percig, csak szükség esetén,(esős párás nyirkos tavaszi, vagy őszi időben, vagy extrém hidegben).

A kandallóba akkor gyújtunk be, amikor a nappaliban 20 C alá csökken a hőfok. Ha a hőfok 22 C fölé emelkedik, akkor befejezzük a tüzelést.

-10 C -nál ködös időben ha felébredünk, akkor éjjel is rakunk a tűzre, és reggel parázsról gyújtjuk be.

0 C foknál ködös időben 12-22 óráig tüzelünk.

0 C napos időben, naplemente után gyújtunk be, 16-22 óráig tüzelünk.


Fa fogyasztás naponta max. 2 tejes ládányi vegyesen kemény és puhafa.


Mennyire hűl le.

Karácsony utáni nagy hidegben elutaztunk 3 napra. A lakás (nappali) eközben 16 C-ra hűlt le. A cirkó naponta összesen 30 percet fűtött 12 kW teljesítménnyel.


A hálószobákban, gyerekszobákban a hőfok 18-22 fok között alakul, de senki nem igényli a radiátor fűtést, a gyerekek jól megvannak akár egy szál pólóban is.


A lakásban ki van építve radiátor fűtés és padlófűtés is, de nem használjuk. A kandalló kellemesebb közérzetet biztosít.

Tény, hogy a kandalló előtt csak akkor jó álldogálni, amikor át vagyunk fagyva. A kandallóval szemközti falon a hőmérő higanyszála néha 30 fokra is felkúszik.

Házibulinál a vendégek többsége a kandalló köré telepedett le.

Van egy szívet-lelket melengető feeling-je.

2015. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Gond ha a ház fele van csak leszigetelve?"


Nekem nem.

Hogy neked gond-e? Ez a Te megítéléseden múlik.


Természetesen jobb lenne, ha az egész ház le lenne szigetelve, mivel a szigeteletlen falból áramlik a hideg az amúgy már hőszigetelt falba is.

Kb. 1 méteres sávot kell elképzelni (ökölszabály).

Hőkamerával ezek az úgynevezett hőhidak láthatóvá válnak.

2015. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Helyesbítés: Az ablakra ablakonként 20 cm2 rés-szellőző lett bemarva. Ezek Aereco páraszabályzós légbevezetőnek készültek, csak a pénzügyi válságban a befejezés elmaradt.

Most manuális a szabályzás (légszszűrő tömögetés, celluxos leragsztás)

2015. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2 tejes ládányi fa ág 12 óra hosszáig?Az már király,nekünk az leég 3 óra alatt.

Köszi a válaszokat mindenkinek,jövőre írok,hogy hogy alakult a fafogyasztás és a hőmérséklet.

2015. jan. 4. 10:21
 9/12 anonim válasza:
Ne hagyd kialudni a tüzet! Egyenletes lessz a meleg ami miatt felmelegednek a falak és nehezebben fog hülni a ház. Amúgy szerintem kicsi a kazán, és maxon megy hogy tudjon elég mlegvizet csinálni, emiatt gyorsabban ég a fa is.... Ha eddig jó volt több évig is a fűtés, akkor ki kellene tisztítani a kazánt szerintem, lehet valami lerakódás ami miatt nehezen melegszik a víz és ez miatt megy max teljesítményen a kazan. Én nem vagyok a teljes szigetelés híve, persze lehet vele spórolni, de én nem szeretnék egy dunctos üveg szerű házban lakni. Akkor egészséges ha szellőzik a ház. Persze drágább a fűtés. Ha viszont van időd és türelmed rendszeresen eleget szellőztetni, azzal ugyan azt a hőveszteséget produkálod mint ha nem szigetelnéd le teljesen a házat. Én csak az északi falat szigeteltem és a nyílászárókból is hagytam 2-őt úgy ahogy volt. Igaz hogy jön be egy kis hideg, de legalább friss levegőt hoz magával :)
2015. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Egy db igen kis teljesítményű kandallóról van szó, (6 kW Mars Wamsler [link]

Alkalmanként 2-4 darab fát dobunk a parázsra.

A fa típusától, és hőigénytől függően 1/2-től 3 óránként kell rakni rá.

Így mindig meggyullad és valóban elegendő egész napra 2 tejes ládányi fa.


Volt amikor szenet is raktunk rá, akkor még reggel is volt parázs. De a szenet kerüljük, mert állítólag a magas kén tartalma miatt károsítja a kerámia üveget.

2015. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!