Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik olyan csőventilátor,...

Létezik olyan csőventilátor, ami egy zsinór meghúzásával kapcsolható?

Figyelt kérdés
Konkrétan, a fürdőszoba mennyezetébe van építve egy 105-ös cső, ebbe szeretnék ventilátort, ami fentről kapja az áramot, és lentről egy madzaggal kapcsolható. (Hogy ne kelljen a csempét leverni a kapcsolóig.)
2015. febr. 6. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan ilyen ventilátor nem tudom hogy van-e, de sima ventilátorhoz vehetsz ilyen kapcsolót. Húzókapcsoló néven keress rá.

De lehet, hogy egy páraérzékelős vagy távirányítós megoldás jobb lenne.

2015. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Páraérzékelősre gondoltam, csak a fürdőszobában szerintem indokolatlanul sokat menne, esetleg még a mellette lévő konyhából is beszívná a levegőt főzéskor (mert nyitva vannak az ajtók), és a konyhai elszívóval versenyezne a levegőért. :) De azért lehet, hogy ez lesz a vége, mert erre nem kellene odafigyelni.

Távirányítós még nem jutott eszembe eddig.

2015. febr. 7. 06:49
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, meg hát fürdéskor feleslegesen zúg, mikor úgyse tud levegőt beszívni a csukott ajtó miatt. De ha tudna is, akkor kivinné a meleget is a párával együtt.

Valami kapcsolós-időzítős dolog lesz szerintem. Sajnos, úgy néz ki, húzókapcsolós-időzítős nincs, vagy legalábbis eddig még nem találkoztam vele.

2015. febr. 7. 07:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet az ajtóra szellőzőrácsot szerelni, dekopírral kivágsz egy rést és lehet kapni ráragasztható rácsot. A meleget nem hiszem hogy kiviszi mert a másik helyiségből is meleg ahonnan a levegő bejön (feltéve hogy fűtött).
2015. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fűtött az előszoba, de a fürdőszoba olyankor melegebb.

Mindenképpen egy időzítéses kellene, de néztem ma egy boltban, azt mondták, 4 eres drót kell hozzá, nekem meg csak 2 eres megy fel a padlásra. Új vezetéket kellene húzni a villanyórától, az egyelőre nem megy, bontással járna.

2015. febr. 7. 12:29
 6/9 donnadieu ***** válasza:

Húzózsinóros csőventilátorról nem tudok.


Ezzel együtt, létezik olyan ventilátor, amely mennyezetre is szerelhető és húzózsinórral kapcsolható. Ilyenből akár még páraérzékelős és időzítős verzió is kapható: [link]

Ha a "2 eres drót" fázist és nullát jelent, akkor ez - a fenti termék esetében - elegendő, nincs szükség védővezetékre (földelésre).

2015. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de kell egy harmadik vezeték, ami fázist ad lekapcsolás után, mert áram nélkül nem menne az időzítős rész.

De ahogy nézelődök a neten, ezt szerintem simán el lehet vinni a kapcsoló elől, és akkor lesz egy harmadik vezeték.

Egyelőre nem találtam bekötési rajzot (boltban nem néztem meg), úgy látom, a fázist kell megszakítani, előle elvinni egy másik éren a fázist az időzítéshez, középre meg bekötni fixre a nullát.

2015. febr. 8. 07:29
 8/9 donnadieu ***** válasza:

A VENTS ventilátorok bekötési rajzai - ha emellett döntene - ennek a dokumentumnak a 12. oldalán megtalálhatóak: [link]


A konkrét márka / típus kiválasztását sok minden befolyásolhatja, ha esetleg ezt az oldalt még nem találta meg, hasznos lehet: [link]

2015. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Úgy látom, fordítva kell a két fázist kötni, mint gondoltam. (Bár ez biztos rajta lesz majd a ventilátoron.).

Fő, hogy megoldható.

Végre sikerült képet látnom egy húzózsinórról. Ez úgy néz ki, hogy mennyezeti elhelyezésnél nem használható. Ami megbonyolítja kicsit a helyzetet, egy zsinórkapcsolót kell majd alkalmazni. Hülyén néz majd ki, de egyelőre jobb ötletem nincs.

2015. febr. 8. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!