Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazán csere esetén (turbósa...

Gázkazán csere esetén (turbósat cserélnék turbósra) szükséges gázterv és engedélyek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerüen le kell cserélni .
2015. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kell.
2015. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is le cserélném csak úgy sőt le is fogom magamnak nyáron (szakmám). De hivatalosan gázterv módosítás szükséges és újra kell nyomás próbázni a rendszert. És ha esetleg az akkori kiépítésed nem felel meg a mostani szabványoknak, szabályoknak azt is rendbe kell rakatni. Ezek persze gázóra leszereléssel is járnak meg egy vagon pénzbe kerülnek. Ezért csinálom én is meg magamnak majd feketén...

Egy példa. Rokonom is készüléket cseréltetett (velem) De ő ragaszkodott a hivatalos úthoz. Mondom rendben oké csak nyisd nagyra a pénztálcádat. Nála se felelt meg a régi szerelés, illetve az is de az új törvény szerint a gáztűzhelyhez vagy akármelyik gázfogyasztót flexibilis csővel kötsz be (ma ez már nem érvényes mert flexi helyett acélbordás csövet engednek csak!) akkor előtte nem jó a sima golyós csap hanem egy úgy nevezett Vait csapot kell beépíteni ezt is azért mert ha véletlenül eldurran a flexi ez elzárja magát nem enged több gázt ki. A másik meg a szellőzés, a konyhába alulra csak egy sima átvezetést kellet csinálni felülre meg egy speciális filteres szűrös átvezetőt berakni (12000Ft) és ezek után jöhetett a meós. Ez kb. cirka 80 pénzébe került + amit én kértem... Tehát? És mindez idő alatt nincs gázod jó esetben egy hét ha van a szerelődnek ismerőse az adott gázszolgáltatónál. Ha nem lehet három hét is akár.

2015. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!