Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 40 éves házunkban lehetséges,...

40 éves házunkban lehetséges, hogy átereszt a kémény a falon? Füstszag érződik a lakásban, leginkább a kémény vonalában. Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A vizes fától a kéményfalán átivódott a kátrány.

Száraz fával kell tüzelni. Elképzelhető, hogy megszűnik, vagy nem lesz annyira intenzív.

Rosszabb esetben kémény bontás és új építés.


De az alap probléma, a nedves fa. A nedvesség elpárolog, és a kéményben a lecsapódik a vízgőz. A vízgőz megköti a füstöt, és ez a szurkos anyag beleissza magát mindenhova.

2015. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kémény béléscső esetleg segíthet ezen a problémán? Hogy a későbbiekben ne történjen ez.
2015. febr. 10. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Valamit bele akarsz rakni a kéménybe?

Belefog férni? Tovább szűkíted a keresztmetszetét?


Láttam ilyet, hogy egy fém csövet húztak bele, de bent a szag nem szűnt meg. Belülről körbe gipszkartonozták, de a szagból valamennyi maradt. Igazából az a kérdés, hogy milyen stádiumban van.


Nekem a padlástérben vastagon folyt a kémény külső oldalán a kátrány. Az előző tulaj igen hanyag volt.

Én kifestettem, és nem használom a kéményt, így megszűnt a probléma, mondjuk bent nem is volt igazán szag.

2015. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hasznos a béléscső is, tényleg kérdés hogy mennyire csökkenti a keresztmetszetet.


Nálunk is ez a probléma áll fent, az igazi az lenne ha bontva lenne és újra lenne rakva. De alapvetően már az is sokat segít, ha nyári időszakra leveritek a vakolatot a kéményről, és hagyjátok kiszárazni, átszellőzni. Mondjuk nálunk konkrétan a fedkő volt a ludas, mert tönkrement és kvázi bevezette a vizet a kéménybe.

2015. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Vao, le lettem pontozva két korrekt válaszért.

Ilyenkor azon gondolkodok mi a jó büdös francnak strapálom magam...

2015. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 donnadieu ***** válasza:

Ha leginkább a kémény vonalában érződik füstszag, akkor a kémény gáztömörsége nem megfelelő. Nem írta, de feltételezhetően nincs kibélelve a kémény, ez okozhatja az alapvető problémát.


A fentiekből következik a megoldás: ki kell bélelni. A jó kémény attól jó, hogy összhangban van a tüzelőberendezéssel, magasságban és keresztmetszetben egyaránt. Itt talál egy kalkulátort: [link]

Ebből kiderül, a jelenlegi kémény bélelhető-e simán, vagy fel kell előbb bővíteni a szükséges keresztmetszetre - ez nem ismeretlen a kéményépítő vállalkozások számára.


Hozzá kell tenni: bármilyen ötletelés mellett is a helyben illetékes kéményseprő-ipari közszolgáltató tudja a leghasználhatóbb információt nyújtani. (Anno nekem ők ajánlottak megbízható kivitelezőt is.)

2015. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!