Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van minden panelben tapéta?

Miért van minden panelben tapéta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne, hogy egy panel lakásban miért ragaszkodnak a tapétához? Eddig több lakásban voltam és mindenhol tapéta volt még a plafonon is. Vettünk egy lakást a 9.emeleten és ott is az van. Most nekiáltunk felújítani és arra gondoltam, hogy nemteszek fel új tapétát. Azt hallottam, hogy megrepedezik a fal és a tapéta azért kell, hogy eltakarja. Nagyon nemtetszik ez a megoldás, esetleg valakinek személyes tapasztalat?
2015. febr. 19. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
-nyugodtan elhagyhatod a papírt a falakról,födémről ,festve is tökéletes lesz,nem repedezik semmi össze,
2015. febr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem repedezik, egyszerűen gletteletlen vasbeton van a tapéta alatt, az viszont normálisan eltakarja. A mennyezet sem repedezett, hanem egyenetlen. Tehát ha festett falat akarsz, rendesen ki kell glettelni és szép lesz.

Tapéta kérdés: annyiféle tapétát lehet ma venni, el nem hiszem, hogy egy se tetszene. Vagy megfontolandó még a festhető tapéta (nem a fűrészporos elcsépelt).

2015. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem repedezik. Megfelelő aládolgozás után nyugodtan festheted.
2015. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A miénken nem volt tapéta csak a gyerekszobában, ott sem a teljes falfelületen. A többi helyiség festett volt. Így nem igaz, hogy minden panelben.... Nem repedeztek a falak.
2015. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelen olcsó megoldás a problémák elrejtésére. Ápol és eltakar.

Sajnálták az energiát többszöri glettelésre, esetleg repedések voltak amit hálózni kellett volna, egy egyszerűbb volt.

Minden esetben elgondolkodtató, ha ilyet látsz, hogy alatta bármi lehet...

2015. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd le. Én egyszer megcsináltam. azt hittem, 1 réteg tapéta van. Vagy 5 volt. Kétszer kellett glettelni, de utána egy festés után gyönyörű lett. Voltam viszont olyan új építésűben, ahol tényleg repedezett a fal....
2015. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A menyezetet érdemes fűrészporossal tapétázni, vagy fűrészporos festékkel festeni, már ha gyárilag nem rücsis. Eszméletlen hullámos a födém, és a plafonon nagyon meglátszik minden apró hiba is.
2015. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!