Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » WC, fürdő, konyha felújítása...

WC, fürdő, konyha felújítása kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Akik mostanság újítottak fel, tudnának árat írni és hogy kb mik voltak ebben benne?

Nálunk ez lenne a mosatni felállás szerint:

A konyha 10m2 (csempe, járólap cseréje, elszívó kiépítése és mosogatógép bekötése, festés)

A fürdő 4m2 A vezetékekhez elvileg nem nagyon kellene hozzányúlni. A zuhanyt kibontani helyette sarokkád (itt kellene a csaptelepet lejjebb tenni,festés, burkolatok cseréje +1 konnektor kiépítése)

WC 1*1-es új wc kagyló, tartály, ülőke, festés, járólap, csempe


A festést (és amit csak lehet) mi magunk csinálnánk.


A sitt elszállítására milyen lehetőségek vannak? Mindenkitől hallom, hogy az nagyon drága. Mivel nem pontosan egyszerre történik ezeknek a felújítása így összegyűjtenénk a szemetet és majd egyszerre elvitetni. Egy konténer és elszállítása mennyibe kerül (vidéken)


2015. febr. 23. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan mindent nem tudok leírni, de amit tudok azt írom.


A csempéknél fontos hogy milyet akartok plusz a járólap, ezekhez kell méreg sok csemperagasztó és fugázó anyag.


Egyébként járólapozásnál a régit nem muszáj felszedni arra is egész nyugodtan rá lehet pakolni és ezzel megspóroljátok a felesleges szemetelést ha csak nem akarjátok a csöveket megpiszkálni amihez indokolt a bontása.

A fali csempéhez is felesleges hozzányúlni bár tudni kell hogy mennyire képes omladozni a régi csempe. Mert ha beton biztosan benne van akkor csak le kell kenni egy érdesítő anyaggal aminek a nevét pontosan nem tudom és arra mehet rá az új így már is megvan spórolva a konténer bérlés, nekem apám tavaly így csinálta meg és még egybe van az egész szóval nem egy rossz dolog.

A villanyszerelési része attól függ milyen embert találtok rá, van aki 20-30 ezerért megcsinálja ha az anyagot megveszitek vagy ő betudja szerezni kéz alól jó árba.

A wc az új wc kagyló az 12-16 ezer forint ha nem ilyen extra új csicsás akármi kell. rá az ülőke durván 4-6 ezer forint vagy a nagyon átlagos normál kb 3 ezer. A tartály 5-6 ezer forint körül van. De így ránézésre erre az egészre szerintem él millát nyugodtan rá lehet áldozni és szerintem még keveset is mondtam ezzel. De egy jó tanácsot ha elfogadtok javaslom hogy egyszerre csak egy helyiséget csináljátok meg de teljesen, állítsatok fel fontossági sorrendet rá és ennyi. Ha az megvan jöhet a következő projekt, és így nem lesz az hogy váratlanul több pénz megy el és mondjuk kevesebb marad pl a fürdőszobátokra, így lesz időtök még gyűjteni hozzá ha esetleg úgy alakulna.

2015. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sitt elszállítás 30-35 e ft egy konténer. Ha ezen akarsz spórolni, és nincs útba, akkor apránként a kukába is rakhatod, meg a szomszédokéba, ha megengedik.

Legyél óvatos a konténerrel, mert a szomszédok szeretik telehordani. (Ismerősöm rendelt egyet, és a következő napra 3/4 ig volt más lomjaival)


Egy beépíthető wc 38 e ft, egy nem beépíthető 20 e.

Csempe m2 áras. Zalakerámia olyan 1800-2400 ig nagyon szépek vannak. Persze a határ a csillagos ég.

Állítólag annyiért rakják, mint amennyi az ára. Én 1400/m2 találtam.

Kádra is ellehet a világ pénzét költeni.

Egy ravak kád 100 +100 a hozzávaló dolgok. Érdemes jót venni.


Villanyszerelés jó kérdés. Új szabvány szerint a csapok 2 méteres körzetében nem lehet konnektor.

Vagy tudnak a régi hálózathoz toldani, vagy nem. Ha falba épített vezetékek vannak, akkor szép történet lesz. Egy fi relét rakass be mindenképpen. Kádhoz EPH hálózat kell.


Ha már így hozzányúltok, érdemes a teljes csővezetéket újra húzatni, és akkor a következő 30 évre nincs gond, főleg nem kell az új csempézést megbontani. Az épületgépész költsége, és az anyag felhasználás (hanco) cső elhanyagolható költség.


Fűtés milyen a fürdőben, wc ben?

2015. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!