Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falkivétel, falvágás építési...

Falkivétel, falvágás építési hatóság engedélyével: mi a menete, költségei?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hónap múlva fogok beköltözni a csepeli földszinti panellakásomba. A konyha meglehetősen kicsi, ezért annak "kilyukasztásán" esetleg a nappali felőli fal teljes kivételén gondolkozok. Válaszfal révén tudtommal ehhez nem szükséges engedély, viszont a közös képviselő kizárólag az építési hatóság engedélyével hajlandó csak az áldását adni bármelyik műveletre. Az lenne a kérdésem, hogy mi ennek a pontos menete, illetve a költségei? Előre is köszönöm a segítséget!

2015. márc. 3. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 NilsHolgersson ***** válasza:
Panelban szerintem minden fal teherhordó. Teljes falkivételt nem hagynak jóvá az biztos. A panel nem lego játék, nem vehetsz ki elemet, egy olyan rendszerből, aminek elemei egymásra épülnek, egymást tartják. Nekem speciel eszembe se jutna. Nézz meg egy pár videót, hogyan épült egy panelház, megértesz mindent.
2015. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, panelben nem mindegyik fal teherhordó. A fal vastagságán látszik, melyik főfal és melyik nem.

Pl. másfél szobásban a kisebb szoba és a konyha közötti fal vékonyabb, az engedéllyel bontható.

2015. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NilsHolgersson ***** válasza:
A vízszinten elemeket mi tartja? A szentlélek? A függőleges falakat beemelték, rögzítették ideiglenesen, utána összehegesztették az acél illesztőprofilokat. Ha álltak a függőleges falak, ráemelték a vízszintes lapokat, ami az alsó szinten a plafon, a felső szinten a padló. Attól, hogy válaszfal funkciója van, tartó szerepe is van. Az én gondolkodásom szerint. Aztán persze lehet, hogy nem így van. A problémám az, hogy a szocializmussal együtt a panelok tervdokumentációi is mentek a levesbe. Volt 6 vagy 7 házgyár. Egy városon belül van egy pár fajta panel. Lehet ezzel játszani, én nem mernék. Főleg nem földszinten.
2015. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennek alapján tájékozódtam én is, továbbá példákat is láttam rá:

[link]

2015. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az eddigiek alapján ezt fogom tenni:

1. Statikussal egyeztetek, kérek szakvélemény

2. Kérek 10000 Ft-os illetékbélyeget

3. A hivatalban kiadják az engedélyt

4. Remélhetőleg a közös képviselő is rábólint (szövetkezeti ház)

2015. márc. 8. 08:14
 7/8 anonim válasza:

2015-ben minden tartófal, főfal módosítás engedélyköteles volt. 2017.01.01-től azonban a saját tulajdonon belüli tartószerkezeti változtatások már nincsenek építési engedélyhez kötve. Statikai szakvélemény elegendő! Ez 100-110, de akár 160-200E Ft megtakarítást is jelenthet!

További infókért kérem látogasson el honlapunkra: [link]

2017. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia a kérdés még ma is aktuális egyes esetekben. Aki átalakítaná lakását, az mindenképpen keressen meg szakembert. Lehetőleg hiteles és leinformálhatót. Mi panelban lakunk és egy falnyílást akartunk vágatni a konyha és az étkező közé. Szerencsére minden simán ment és nem került sokba. Köszönet érte Breier Csaba Úrnak. Ha érdekel valakit megadom a cég elérhetőségét. De a falvagas pont hu oldalon minden infót megtaláltok.
2017. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!