Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi vályogház fűtése fa...

Régi vályogház fűtése fa tüzeléssel milyen kandallót vagy kályhát vegyek?

Figyelt kérdés
adott egy 4x4m és 3 m belmagasságú szoba amibe kellene. és egy 3x3m -es 3m belmagasságú szoba + ugyan ekkora konyha amit egybe szeretnék fűteni egy másik kályhával. a házban nincs más fűtési lehetőség tehát fő fűtésnek kellene.
2015. márc. 4. 21:54
 1/3 acelsziv ***** válasza:
cserépkályha. Két helység közé rakva mindkettőt fűti. Vagy a jó öreg búboskemence.
2015. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg cserépkályhát érdemes.

Gyakorlatilag nézz utána, hogy mennyibe kerülne. Mi kibontottuk a kályhát és helyette központi fűtést csináltunk fatüzelésű kazánnal. Nem bántuk meg: olcsóbb is és sokkal egyenletesebb hőt ad. Ráadásul nincs mindenhol kosz meg hamu. Kicsit nagyobb munka bekötni, de csak egyszer kell. Viszont nem tudom, mennyibe kerülne. Mi "kukáztuk" a radiátorokat (régi öntöttvas, amit valaki kidobásra ítélt, szóval csak el kellett hozni meg újrafesteni), és vaterán szereztük a kazánt, használtan. Persze a szerelvényeket újonnan kellett megvenni, de bőven megérte. Viszont nem tudom, mekkora lenne az árkülönbség.

2015. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, a kamino öntöttvas kandalló. 3x3,3x4 és 4x5-ös helyiségeket egy kandallóval. 16-22 fok van. Ház, nyílászárók szigeteltek. Az igaz, jobban koszol, mint a központi.
2015. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!