Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi házunkba mekkora...

Tamás0002 kérdése:

Családi házunkba mekkora radiátorokat vásároljak?

Figyelt kérdés

Gázkazánnal lesz a központi fűtés. Nyílászárók műanyag szigeteltek,viszont külső szigetelése nincs a háznak.

A ház alaprajza: [link]


2015. márc. 23. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Tamás!


Bár nem szakmabeli vagyok, csak felújítás közbeni tapasztalatból tudok beszélni:

1. Ki kell számolni a ház fűtött légköbméterét (szélesség x hosszúság x magasság).

2. A radiátoroknál mindnél meg van adva, hogy hány légköbméterét elég.

Na, ezeknél a méreteknél illik legalább 1 mérettel nagyobbat venni mindenhova.

Ha sarki, vagy szélnek kitett helyiség van, akkor oda inkább 2 mérettel nagyobbat, vagy 2 kisebb radiátort ajánlok (elrendezéstől függ).

A kazánt is úgy válasszátok, hogy egy kicsit nagyobb méret legyen, mint amire légköbméterét szerint szükség van.

2015. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez kell egy gázterv és egy kivitelező, aki mindezt megmondja. Nem neked kell kitalálnod, hogy mekkora és hány radiátort vegyél....
2015. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, a gázszerelő pontosan megmondja a méreteket. Én pl. a fürdőszobába nagyobbat tetettem, azt mondta, ott nagyon meleg lesz így, de direkt így szerettem volna. Ergo, a fürdőszobában mindig kb. 3-4 fokkal melegebb van, mint a többi helyiségben.
2015. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt nálunk gázszerelő,már árajánlat is van. A nagyobbik szobába (alaprajzomon látható) 140 cm széles radiátort mondott a 180 cm széles ablak alá. Nem lesz kicsi ?
2015. márc. 24. 07:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor már a többi helyiség is:

kisebbik szobába 120 cm, konyha 100 cm, fürdő 100 cm.

Például a fürdőbe nem kellene nagyobb mert szeretném ha ott melegebb lenne mint a többi helyiségben, Pontosabban ha a szobákban van 20 fok akkor a fürdő legyen 22-24 fok.

2015. márc. 24. 07:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg vele az aggályaidat, illetve ha nem bízol benne, akkor kérj másik szerelőtől is ajánlatot, mondd el neki, hogy te mit szeretnél. Amúgy én úgy tudom, a radiátort nem probléma, ha túlméretezik, tehát állíthatod kész tények elé a szerelőt, hogy te nagyobb radiátorokat akarsz, mint amennyit ő kiszámolt.
2015. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálunk a héten kezdi a szerelő a kialakítást, a mi ablakunk a nappaliba szintén kb. 190 cm széles, de a legnagyobb radiátor, amit vettünk 1400-as. Mondjuk nekünk elég nagy a ház, illetve 2 lakásos (anyósomék a földszinten), nekünk összesen 15 db. radiátor lesz kondenz kazánnal.
2015. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!