Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan ismerem fel milyen...

Hogyan ismerem fel milyen festékkel festették a falat?

Figyelt kérdés
Van egy vályog ház, szeretném tudni milyen festékkel volt festve belül. Tudom, hogy azt ész alapúval lehet, de nem tudom az előző lakó is tudta-e.
2015. márc. 27. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A meszes falat úgy ismered meg, hogy pl. nekidőlsz és fehér lesz a ruhád, és azt ha megdörzsölöd olyan lesz a kezed. Mi is vályog házat vettünk meg, az egyik szobában nem mészfesték volt, penészedett is és lemosható volt a fal.
2015. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát a mészfesték mindenképp fog?
2015. márc. 27. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, bár régen festett mésznél ez lehet hogy nem így van.


Nézd, ezt találtam még: "A mész és a diszperzit alapú festék között a nedvesség szívóképességében rejlik a különbség. Ha nem tudunk dönteni, hogy melyiket kenték korábban a falra, bevethetünk egy nedves szivacsot vagy rongyot. Érintsük a falhoz, és ha erős szívódást látunk, azaz a nedves folt sötétedik, mész alapú festékkel dolgoztak korábban. Azonban ha csak egy halványabb nedves foltot látunk, diszperziós festék van a falon."

2015. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni
2015. márc. 27. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
ahogy 1 írta dörzsöld meg. nem kell vizezgetni. de ha ecetet cseppentesz rá, az is pezsegni fog a mészen (diszperziten nem)
2015. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam én is ezen utolsó, hogy a pH-t nézném valahogy. Ezzel annyi volt a problémám, hogy a diszperzitre vonatkozó adatot nem találtam, és a pH mérés is mikéntjén is töröm a fejem. Lakmusz papírom nincs itthon, de az ecet jó megoldás lehet. Viszont, lehet, hogy hülyeség, de azon aggódtam, hogy elég régi a festék...vajh ennyire marad lúgos az x év után? Kimutathatóan? Reagál-e még az ecettel?
2015. márc. 27. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
a mész mészkővé alakul a falon. minden mésztartalmú anyagot a sav old pezsgés közben. ne törd a fejed a lúgosságon, mert az mészkő. a mésztartalmú közeteket pedig savval vizsgálják.oldani fogja!, ha 100 éves akkor is.
2015. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!