Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sóder ágyon vacak és hézagos...

Sóder ágyon vacak és hézagos beton. Erre szeretnék padlót építeni 10 cm magassággal gazdálkodva, amire laminált padló kerül majd. Milyen rétegrendet tartsak szem előtt tartva a gazdaságosságot?

Figyelt kérdés
Egy az 1950-es években épült ház egyik 10 m2-es szobájának padlóján dolgozom. Korábban parketta volt a szobában, aminek párnafája részben korhadt, részben élősködőknek adott életteret. Ezt felszedtem, ami még maradt jelenleg: szerelőbeton, rajta 10 cm sóder, abban stafnifák egymástól 50 cm-re, amire a párnafa volt felszegezve. A stafinfákat is ki kell szednem, korhadtak, rohadnak. Tehát marad a sóderágyon 2-4 cm gyenge minőségű beton, ötven cm-enként három centis hézagokkal. Kb. 10 cm-et emelhetek a padló szintjén és tetejére jönne plusz 1 cm laminált padló. A lehető legköltséghatékonyabban szeretném megoldani a padlót. Arra gondoltam, hogy - és lehet, hogy innen jönnek a butaság - kitöltöm a hézagokat sóderrel, erre ráhúzok 2-3 cm betont, hogy nagyjából vízszintes felületet kapjak, erre tennék egy vízzáró fóliát, majd valami lépésálló szigetelőanyagot 4-5 cm vastagságban, majd vízzáró fólia és újabb 3 cm beton. Ez így butaság? A felső réteget kell vasalnom? Vagy ha tényleg csak sületlenségeket hordtam össze, mit javasoltok?

2015. ápr. 8. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
hát elég sületlenség, felesleges ez a sok vízzáró fólia. leteszel 3-4 cm lépésálló szigetelést erre a fóliát, hogy tudd betonozni. erre 4-5 cm beton és erre a parketta vasalni nem kell
2015. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez volt a legelső elgondolásom, de a most lent levő beton, a stafnifák helyein éktelenkedő lyukakkal, nem egyenletes felület, erre hogy tehetnék polisztirolt vagy gyapotot így? Ezért bizonytalanodtam el, illetve azért, mert nem tűnik teljesen száraznak ez az aljzat, a víz meg nem tesz jót alulról sem a lépésálló bármilyen szigetelésemnek... A vasalást pedig ajánlották egy barkácsáruházban; nem tudom, szükséges-e...
2015. ápr. 8. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

A réseket töltsd fel homokkal.

Utána két választásod van: vagy csinálsz egy karaj vízszigetelést GV 35 lemezzel és arra 5 cm lépésálló szigetelés, arra fólia majd 5 cm beton ( lenne 4000-em a vashálóra is) vagy egyből 5 cm extrudált polisztirol szigetelést teszel le, arra a fólia, a többit lásd fentebb.

2015. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!