Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit jelent az, hogy egy ház...

Mit jelent az, hogy egy ház nem felújítható?

Figyelt kérdés
Házvásárlás céljára néztünk egy régi épületet, ami olcsó volt. Az olcsó ára miatt, maradna egy 10 millió forintunk, amiből úgy gondolom fel lehetne teljesen újítani. Telefonon felhívtam az ingatlanost, aki azt mondta, hogy telekként gondolkozzunk ebben az ingatlanban, mert szerinte nem felújítható. Sajnos nem kérdeztem rá, hogy ennek mi az oka. Viszont utána gondolkoztam, hogy mi lehet olyan ok, ami miatt egy épület nem felújítható? Már annyiból is, hogy ezeket a szempontokat a későbbiekben minden régi épületen figyelni fogom, hogy ne újítsunk fel olyan épületet, amit nem érdemes. Másrészt láttam olyan eladó teljesen felújított épületet, aminél a tulaj azt mondta, hogy az eredeti épület 50 éves volt, rossz állapotban, és ő meglátta benne a fantáziát, felújította (új belső falak, külső szigetelés, új tető). A kérdésem itt is arra vonatkozik, hogy nem lehet, hogy az eredeti épület olyan rossz állapotban lehetett, hogy nem lett volna szabad felújítani - én meg megveszem ,hogy van egy szép felújított házam, 5 év múlva meg összedől (szélsőséges esetben) ?
2015. ápr. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
nem mindegy, hogy mi miatt van rossz állapotban, hogy csak a vakolat rossz vagy az alap van repedezve itt vsz az alap rossz és emiatt nem érdemes újítani
2015. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges ok: nem kapsz rá ép, engedély! 2, lehet a rajta álló épülettett elkel bontani, statikai okok miatt!
2015. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" azt mondta, hogy telekként gondolkozzunk"


Vagyis az épületnek buldózer.

2015. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindent fel lehet újítani,idő és pénz kérdése.

Az már más tészt,hogy megéri-e?Így látatlanba nehéz bármit mondani,bár 10m Ft-ból már egy teljesen új ház is felépíthető.

2015. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy annyira rozzant, hogy tökéletes sosem lenne, és szét kell lökni, mert ésszerűbb lenne újracsinálni az egészet.
2015. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: ezt én is értem, csak azt gondoltam, hogy van az a pénz, amiért fel lehet újítani, akár egy alaphibás házat is. Bár gondolom itt arról lehet szó, hogy a felújítása többe kerülne, mint lebontani és újat húzni?
2015. ápr. 16. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"hogy van az a pénz, amiért fel lehet újítani, akár egy alaphibás házat is. Bár gondolom itt arról lehet szó, hogy a felújítása többe kerülne, mint lebontani és újat húzni?"


Arról lehet szerintem is.

Van egy bizonyos határ aminél többet nem szabad egy lepukkant sz.rra költeni, mert ráköltheted egy új építésnek is az árát de tökéletes már akkor sem lesz.

2015. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!