Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Biciklimet szeretném újrafeste...

Biciklimet szeretném újrafesteni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Az eredeti festés nagyon kopott, ill. nagy foltokban rozsdás.

Hogyan kezdjek hozzá, ill. milyen festéket ajánlanátok?

Minden festéknek kell alap (részben zománcra gondoltam)?

A festéket lecsiszoljam, lemarassam a nyers fémig, vagy hagyjak némi réteget az eredeti festékből?



2015. ápr. 17. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Maradhat a festék, csak csiszold tök simára!!
2015. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell lekaparni a régi festéket. Szedd szét a biciklit, hogy csak a váz legyen, és spray-t használj a festéshez, úgy a legegyszerűbb. Alap nem kell, többször át kell fújni. Csak tegyél alá valamit, ha nem akarsz utána egy bicikli alakú foltot kerülgetni.
2015. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A spray-s festékek nem tartósak!


Eleinte én is spray-s - el csináltam a kormányt, nem tettem alá alpozó sprayt csak festék + lakk és szép lett. De egy kiskarc elég volt, hogy leszedje.



Most tiszta fémig csiszoltak, jön az alapozó és zománcfestékel és lakk


Persze ez sok pénz és gép is kell hozzá

2016. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hammerittel a legegyszerűbb ha legközelebb festeni akarnál ez ún kalapácslakk közvetlen rozsdára is kenhető mindenféle alapozás nélkül is csak ahol érdesebb a felület simára kell csiszolni, hogy szép legyen
2019. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!