Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fagerendás mennyezetet hogyan...

Fagerendás mennyezetet hogyan lehet újrafesteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy régi vályogházunk.Szeretnénk a fagerendás mennyezetet újra festeni.Jelenleg sötétbarna színű,de nem az a ragyogó fajta,talán olajfestékkel lett annak idején lefestve (30-40 evvel ezelőtt)


A kép alapján ilyesmi:

[link]


Fehérre gondoltam,vagy valami olyan színre ami illene a narancs színű falhoz (homár szín)

Esetleg ötletek,tippek hogy hogyan célszerű lefesteni a fagerendás mennyezetet? Érdemes előtte lecsiszolni utána lenolajjal bekenni majd végül a festés? Meg esetleg milyen szín illene a narancs színű (homár színű) falhoz?


Ilyesmi színű a fal: [link]



2014. jún. 21. 15:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Még egy fontos dolog. A ház eléggé porosodik. Az ellen lehetne valamit tenni,hogy ne porosodjon ennyire a ház?
2014. jún. 21. 15:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szép mennyezet, csak egy kicsit sötét. Gondolom, te is ezért szeretnéd megváltoztatni a színét. Javaslatom pontosan az, amit leírtál, tehát alapos csiszolással kellene kezdeni. A fehéret nem javaslom, de valami világos színt próbálj kiválasztani a színskálán, mert világosabbá teszi a szobát.

Mit értesz a porosodás alatt? Azt, hogy a bútorokat belepi a por, vagy a falakból vagy mennyezetből jön a por?

2014. jún. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen én is valami világos színre gondoltam,mert majd laminált padlót szeretnék,meg lambéria van a falon. Mind a kettő hagyományos világosbarna színű talán a fa gerendás mennyezetet is érdemes lenne világos barnára festeni. De milyen típusú festékkel érdemes? Olyan lenne jó ami nem száírtaná ki a fát.


Szerintem a mennyezetről jön a por,mert a padlás a régi saras-nádas megoldással van csinálva.Azt meg gondolom csak állmennyezetel tudnám megoldani.

2014. jún. 21. 16:23
 4/10 A kérdező kommentje:
A fehéret miért nem ajánlod? a porosodás végett ?
2014. jún. 21. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna a saját mennyezetedről teszel fel képet. Ha porosodik azt old meg előtte addig le ne fesd mert felesleges. Én nálam szintén porosodott én telibe lambériáztam amit lelakkoztam. Így fa maradt , világos lett és nem poros, A gerendák úgy is meg voltak hajolva.
2014. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A deszkás-nádas (stukaturos) mennyezet is sérülékeny és porosodik. Mivel három és fél méter magas a belmagasság, elkezdtük az álmennyezet tervezését.
2014. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok: Először is leszögezném - én fehér mennyezet párti vagyok. A te esetedben azért nem ajánlom, mert ez a mennyezet egyszer már sötétre volt festve. Félő, hogy a sötét szín idővel átüt a fehéren még akkor is, ha alaposan lecsiszolod. Mivel régi festés, nem lehet tudni, milyen alapozót, hígítót használtak, mennyire ivódott be a sötét festék magába a fába.

Ami a port illeti: ha a sárral tapasztott padlás felől jön, tényleg csak álmennyezettel tudod felfogni. Azzal viszont eltakarod a mostani faburkolatot, ill. az álmennyezet és a mostani famennyezet közé olyan anyagot kell tenni (pl. fóliát), ami felfogja a port. De ez a por ott össze fog gyűlni, ha nem is száll, de jelen van. Ha a családban van/lesz olyan, aki a porra allergiás, akkor állandóan szenvedni fog tőle.

2014. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha szépen fel tudnád csiszolni pl. flex koronggal - ami nagyon melós, akkor létezik olyan, hogy fehér színű lazúr... 2 rétegben teljesen jó és tartós.


Nekem olyanra lett pácolva az új lambéria és mestergerenda, mert féltem, hogy a kis ablakok miatt sötét lesz a szoba a hagyományos pácoktól, lazúroktól. A fa erezete látszik, de fehér. Az is igaz, hogy új ház és a tetek régi, ezért ha valóban olajfesték van rajta, akkor a csiszolás édeskevés lehet, mivel hamar beleég a papírba. Talán inkább a hőlégfúvót használnám és csak utána csiszolnám be.


Falfestékkel vagy zománccal véletlenül se kend le!

2014. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz randa álmennyezetet, akkor menj fel a padlásra, takarítsd ki és takkerolj le tetőfóliát a deszkára. Ha már ott vagy, lépésálló szigetelést is leraakhatnál. Nem hinném, hogy salakos a födém, ha deszkás a menyó. Szerintem őrizd meg a hangulatát olyannak amilyennek anno megálmodták. Lehőlégfúvózod, lecsiszolod és lepácolod amilyenre szeretnéd. Ha látod a faerezést, az barátságosabb mint egy barna mázolmány.
2014. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most egyenlőre csak át takarítom és átkenem egy kis len olajjal,és majd később eldöntöm,hogy hogyan tovább.
2014. jún. 23. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!