Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lakás belső falainak festékr...

A lakás belső falainak festékrétegét mennyire kell lekaparni?

Figyelt kérdés

Festjük az új lakást. Tapétát leszedtük, alatta lévő festékréteget Teddy hengerrel meg szivaccsal jól feláztattuk, viszonylag jól le is lehetett szedni néhány réteg festéket széles spatulyával/spaklival.


De van egy határ, ami után hiába áztatjuk, nem jön le. Ez még nem a vakolat, hanem az első festékréteg, ami annyira egyben van a vakolattal, hogy nem akar lejönni. Nyilván van az az erő, amitől elválik, de az már inkább vésés, mint kaparás.


Fogalmam sincs, hogy mivel van festve ez a réteg, kb. 60 éve festették. Sima falszaga van, nem tudom, hogy enyves-e vagy más, vízhatlannak tűnik. Van benne valami minta is, lehet, hogy az a hengeres festési mód volt, ami vagy 30 éve ment ki a divatból.


Szóval a kérdésem lényege, hogy muszáj ezt a réteget eltávolítani a későbbi nyugalmam érdekében, vagy fent maradhat? Ha el kell távolítani, ehhez milyen eszközt/módszert ajánlotok?


Későbbiekben a falat terveink szerint tisztítjuk, gletteljük, csiszoljuk, portalanítjuk, festjük. :)


Köszi előre is a konstruktív válaszaitokat.



2015. ápr. 18. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében én leszedném azt a réteg enyves festéket is.Nem igazán fér össze a mai anyagokkal.


Ezzel biztosan menni fog,én ilyennel szoktam leszedni.Mielőtt kaparod áztass be kb. 1 négyzetmétert aztán mehet és így sorba,amíg a végére nem érsz :)


[link]


(1200-1500 ft körül van egy ilyen kaparó a festékboltokban,már amelyikben van és 3-400ft egy 10 darabos szikebetét hozzá,ami nem elég,ezt előre mondom)


Kitartást,üdv!

2015. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha áztatásra nem reagál, nyugodtan fenn hagyhatod, nem fog galibát okozni.
2015. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak.

Nézzük pl a Dulux falfestéket,áztatásra nem reagál,ellenben,ha simán ráglettelsz,csiszolod,majd fested,bizony mondom Neked,felhólyagosodik és akkora galibát csinál,hogy kezdhetsz mindent előröl,miközben szidod magad,miért nem szedted inkább akkor le :)


Az enyves oké,nem Dulux,de,ha már csinálja,akkor nem kell sajnálni rá sem az időt,sem az energiát.


Írok még 1 példát.Ha tapéta van a falon és leszeded,van amikor nem látszik,hogy a tapéta papír része fent marad.Levizezed,semmi nem fog történni.Aztán ráglettelsz,csiszolsz,festesz és szépen foltokban ahol a tapéta vékonyka papírja rajt maradt le fog jönni az egész cucc,papírig.

1x kell valamit jól megcsinálni.

2015. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is tapéta volt, ami nem jött festékkel, ott a festékről lemostuk a tapétaragasztót.

Esetleg csiszold meg, én biztos nem verném le, ami nem akar lejönni.

Vissza is kell majd azt glettelni, és drága a glett.

2015. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Időközben egy szobával végeztünk is. Próbáltam ismét, a már lekapart falat bőségesen áztattam, de az a rétek nem ázik. Az alatta lévő rétegeket spaklival le lehetett tolni. Nem volt könnyű, de legalább lehetett.


Most így elolvasva a válaszaitokat, úgy gondolom, maradni fog. :)

2015. ápr. 19. 19:43
 6/11 A kérdező kommentje:
HELYESBÍTEK: "A FELETTE lévő rétegeket spaklival le lehetett tolni."
2015. ápr. 19. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:

A #3 válaszolónak annyira igaza van...:S

Mondjuk azt nem ártott volna figyelembe vennie, hogy ~60 éve nem volt még DULUX...:)

2015. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!


A DULUX-ot azért hoztam fel,mert az előttem szóló,azt írta,ha vízre nem reagál a fal,akkor nem kell kaparni.Nos a DULUX sem reagál a vízre,ellenben a glettet nem bírja.



Az enyves festék pedig hasonlóan,ha vizet kap,nem csinál semmit,viszont glettet kapva folyamatosan víz éri áztatás szerűen,ezért elképzelhető,hogy felhólyagozza a régi enyves festést.Ezért javasoltam,hogy szedjék azt is le.


Minden esetre,bízzunk benne szerencséjük lesz és nem történik ilyen.

2015. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én csak szedegetem össze az információkat az interneten, de ezt olvastam: "Hogy biztos legyünk a dolgunkban kis vizet kenjük be a falat, ha gyorsan beszívja, sötétedik a felület színe és könnyen el tudjuk dörzsölni a festékréteget, akkor biztosak lehetünk benne, hogy enyves festékkel álunk szembe" ( [link] )


A lekapart rész víz hatására sötétebb lesz ugyan, de nem könnyű (szinte lehetetlen) eldörzsölni a festékréteget. A felette lévő rétegek víz hatására megpuhultak és spaklival le lehetett tolni, trugyi vagy apró nudli lett a vége. Ez gumihengeres mintás volt. Én úgy gondoltam, hogy ez volt az enyves. Nem így lehet? De akkor mi lehet a legalsó réteg, ami vízre nem lágyul?

2015. ápr. 20. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, valószínűleg úgy volt.

A legalsó réteg lehet pl. egy mésztej-cement-piktortégla kombó.

...vagy valamilyen latex festék (pl. Dulux), de akkor valakinek időgépe van a környezetedben...:D

2015. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!