Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hengerelt fal mintáját (KÉP)...

Hengerelt fal mintáját (KÉP) hogyan lehet leghatékonyabban eltávolítani?

Figyelt kérdés

Itt egy kép a fal egy kis részletéről: [link]


Egy kedves ismerős, aki korábban festő volt, azt mondta, a minta "vízüveg" alapú, muszáj lesz eltüntetni, mert át fog látszani az új, diszperziós rétegen, és nem is lesz időtálló a festés. Valóban, kicsit 3D a minta, ki is áll néhány tized millimétert a fal síkjából.


Megpróbáltam spatulyával lekaparni, de ahhoz túl sok a minta, hogy ez hatékony lehessen. Nekiálltam lecsiszolni kézi eszközökkel (csiszolóvászon, csiszolóháló), de be kell látnom, vagy a módszer vagy az eszköz alkalmatlan (nyilván rajtam kívül). Kb. 1 m2/h sebességgel, hatalmas erőfeszítéssel haladnék.


Milyen szerszámot, eljárást ajánlotok, amivel a kb. 250 m2 függőleges falfelületről ezt a mintázatot el lehet távolítani?


Biztos, hogy én csinálok valamit rosszul.


Gondolkodom valamilyen csiszológép bérlésén is. Milyen gép lenne erre a műveletre jó? Szalag-, rezgő- vagy excenteres? Esetleg más?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. máj. 1. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem Bosch PSM 80 multicsiszoló van, vettem hozzá falhoz való csiszolópapírt, mert a fához való nagyon gyorsan kopott, de így nagyon könnyű vele dolgozni. És kényelmes, hogy ilyen vasaló alakú :) , jól beér a sarkokba.
2015. máj. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Széles spaklival lekaparni. Szerintem ez a leggyorsabb, leghatékonyabb módszer.
2015. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Spaklival hogyan lehet lekaparni? Mert a festék nem ázik fel, csak kopik, amikor a spaklival dörzsölöm, de azt is csak nagyon kicsit.
2015. máj. 4. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez vagy enyves vagy mészalapú festékkel készült. A leszedése pofonegyszerű, nem kell csiszolni sem.

Langyos (akár meleg) vízzel jó alaposan kend át a falat egy hengerrel vagy festőkoronggal. (leánykori nevén: pemzli)

Ezután egy spaklival le tudod könnyedén kaparni a festéket.

:-)

2015. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még valami:

Ha a meleg víz nem segít, vegyél "tapétaleoldót" és azzal kend át. Az megindít minden mesterséges kötőanyagot is.

2015. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Az előtte lévő rétegeket meleg vízzel és Metylan tapétaleoldóval könnyedén le lehetett szedni, de itt sem az alapszín, sem a minta nem puhul fel meleg víz vagy tapétaoldó hatására. Azért még próbálkozom.
2015. máj. 8. 05:45
 7/7 anonim ***** válasza:

További ötlet:

A meleg vízben oldjál fel 10L/100g sót, és ezzel próbáld!

Ha ez segítene, akkor a kaparás után alaposan tiszta vízzel kend át a falat többször!

2015. máj. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!