Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi vályogház falát érdemes-e...

Tayloruk kérdése:

Régi vályogház falát érdemes-e téglára kicserélni és ha igen akkor hogyan, hogy a tetőt ne kelljen lebontani?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

ilyent még nem hallottam. de ez így nem kivitelezhető, mert a tetőt, a falat összekötő betonkoszorúra kell rakni, rögzíteni.

a vályog önmagában nagyon jó, ha nem vizesedik alulról és jó az alap.számos jó tulajdonsága van, még a téglánál is előnyösebb. felújításnál viszont érdemes mindennek pontosan utánanézni, mert el is lehet rontani.

2015. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Mégis hogyan gondoltad? Vágsz egy lyukat, bedugsz egy téglát, aztán így szép lassan kicserélgeted a falat? :)
2015. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kivitelezést úgy gondoltam, hogy a tetőt tartó gerendaszerkezetet alátámasztom, megerősítem, majd a falat kibontom, alapozok, és felhúzom a téglafalat úgy, hogy egy betonkoszorút tudjak ráhúzni, amire visszaeresztem a tetőt.
2015. máj. 25. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

ennyi erővel bontsad le és építsed újra. sokkal egyszerűbb, és nem kinlódsz annyit.

a betonkoszorú ilyen időszakos toldásaival nem lesz összefüggő. mire emelgetnéd a tetőt, addigra kész lenne egy új falazás is.

2015. máj. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoktak ilyet csinálni, igaz csak szakaszonként, és max. 1 m magasságig, nagyon átvizesedett, szétfagyott vályogfalak felújítására.

Elvileg engedély köteles és szakértelmet igényel, házilag ne állj neki!

A vályog egyébként is külön szakértemet igényel. Konzultálj olyan építésszel, aki foglalkozik vályogházakkal.

2015. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lalalalalalala és la ***** válasza:

Nem érdemes kicserélni, de megoldható.Azt nem írtad, hogy miért szeretnéd ezt csinálni. Ha kibukott akkor megértem, de egyébként nincs értelme. Egyedül, szaktudás nélkül ne próbálkozz mert könnyen alatta maradhatsz.Több kőmműves is belebukott már egy egyszerű aláfalazásba, nemhogy egy teljes oldalfalbontásba. Egyébként engedélyköteles!

Röviden a menet: a födémet alá kell támasztani a bontandó fal mentén (a többi részt is, de azokat még véletlenül sem szabad túlemelni). Aztán a födémhez kell visszatámasztani a szarufákat. Mindegyik szarufát rögzíteni kell szétcsúszás ellen is. Szóval nem gyerekjáték,de nemis lehetetlen. Ha az összes falat kiakarod cserélni azt felejtsd el, mert inged-gatyád rámegy.

2015. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!