Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festés mészfestékkel! Mire...

Festés mészfestékkel! Mire kell ügyelni, mivel érdemes festeni?

Figyelt kérdés
Mészfestékkel (Fresco,Poli-Farbe) szeretnénk egy vályogházat belülről festeni, a kérdésem az lenne mi a különbség a diszperziós festéshez képest? Lehet hengerelni vagy korongecsettel kell? Mire kell ügyelni színezésnél? - azt tudom, hogy csak halvány színt lehet keverni. Valaki tud ajánlani egyet és színezőt hozzá? Bármilyen tanács jól jön! Köszi előre is!

2014. szept. 7. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. szept. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg butaságot olvasok a linkelt hivatkozsban.


Kötőanyag budaiföldet felhordani, falfixezni.. ó, jaj!


A budai föld önmagában csak töltőanyag, kötőanyag nélkül, vízzel bekeverve száradás után le lehet söpörni a falről mint egy krétát. Azt a jobb takarás miatt 10%-ban tették bele, de nagyon szürke.


Falfixezni mész alá nem kell, hacsak nem porlik a fal mint a homok, mivel a mész erősen meghígitva (alapmész) leköti ezeket az enyhén porlós alapot.


Nyugodtan hengerezheted is a Frescot megfelelő hígítás után, az nem zsákos tüzépi mész ami nagyon fröcsögne az olajozás mellett is, az be van állítva. Persze nem olyan csepegésmentes mint egy dipó, de nem rossz. Színezni Aquakolorral tudod 2%.ig. A hibákat előtte meszesglettel javítds ki.

2014. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszi de én a "vödrös" megoldást választanám amit linkeltél az "Sima" mészre vonatkozik.


2. válaszoló. Köszi igazából a hengerezéstől tartok, de mivel másdhol is írták megpróbálom azzal.

2014. szept. 7. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, csak takarni kell fóliával és ne a fejed felett dolgozz, hanem fél méterrel előtte, mert hiába diszpergált mész, ha a szemedbe megy, ugyanúgy mar. Nekem már van benne gyakorlatom, hogy minimálisat cenrifugáljon ki a rongyteddi, de kicsit több odaigyelést igényel mint a dipó. Ne szőrteddit, hanem a színes csíkos "rongyot" használd és nem műszálas ecsetet a keretezéshez hanem sörteecsetet. A műszálas nem tartja meg jól a meszet és merev, kemény.
2014. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem tudom pontosan melyik hengerre célzol. Cérnaszálasra gondolsz? Vagy tudnál linkelni egyet? Diszperziós festékkel már rengetegszer festettem, de valahogy a mészfesték egyenletességében ( nem lesz csíkos a fal) nem bízok. 3 réteg kell mindenképpen?
2014. szept. 8. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:

én kompresszorral nyomtam fel és korongecsettel, háromszor


annyi, hogy takarni kell és sok anyagot használtam el


a nyomást kicsire kell venni és le kell harisnyán keresztül szűrni

2014. szept. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MJozsi44 válasza:

5/6

Közepesszőrű poliamid festőhenger a hivatalos neve.

2023. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!