Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Amerikai konyhás nappali vagy...

Amerikai konyhás nappali vagy külön nappali konyha?

Figyelt kérdés

Felújítandó lakást vennénk párommal, de nem tudom hogyan alakítsam a tereket. Jelenleg van egy 22 nm nappali és egy abból nyíló 15 nm szoba. A lakás másik végében van a konyha ami 8nm (vele szemben nyílik a kis szoba).

A másik kialakítási lehetőség, hogy kibontom a nappali-szoba közötti falat (így 37nm lesz) és itt lenne egy konyha-étkező-nappali helység. A konyhából pedig egy kisebb hálót csinálnék (így egymással szemben nyílna a két háló).

A kérdés melyik praktikusabb? Büdös ha egyben vannak a helységek, vagy az a nem jó ha túl messze a nappali a konyhától?

(Jelenleg ketten vagyunk párommal, de tervezünk gyereket pár éven belül)


Köszönöm a tanácsokat!


2015. máj. 28. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem jó, ha túl közel van a gyerekszoba a ti szobátokhoz. Ezért én tuti úgy csinálnám meg, hogy maradjon a konyha. Viszont másrészről nálunk például a nappali kihalt, a konyhában zajlik az élet, így aki főz, az sincs kizárva belőle. Ez az amerikai konyha mellett szól.

A büdös szerintem nem gond, egyrészt kell egy szagelszívó, másrészt persze az is számít, hogy milyen gyakran esztek pacalt :) De egy átlagos családnál nem hinném, hogy gondot okoznak a szagok, főleg ha a hálók messzebb vannak.

2015. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egybe, de a szinteltolást nem hogy hogy csinálj. (a gyerek miatt(.


nekünk 7x7,5m és kicsi 1 gyermekkel. is

2015. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amerikai konyha egyértelműen. Onnan belátod az egész szobát is, ami jól jön majd, ha gyerek lesz.
2015. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es:

Gyerekszoba távolabb szerintem nem praktikus, főleg amíg pici a baba - sokszor kell felkelni miatta.

Amerikai konyhába (is) praktikus a szagelszívó, de teljesen nem viszi el a szagokat - többet kell szellőztetni, ha nem szereted a szagokat. Külön konyhánál elég csak a konyhát.

Szóval mindkettőnek van előnye, hátránya is - mellesleg nálam amerikai van.

2015. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Mivel a konyhában max 2 órát ügyködünk egy nap, viszont szeretjük a magyaros, hagymás kajákat, pörköltöket, így hiába van hiper szagelszívó, a nappaliban még a bőrfotelnek is kajaszaga van és a ruháknak is a fogason... Egyértelműen külön konyha. Az amerikai konyhát kajamelegítésre, gyorskajákra találták ki.
2015. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amerikai konyha szerintem sokkal praktikusabb. Én ki se bontanám a falat, 22 nm is bőven elég egy nappali-konyhára és akkor lenne 3 hálószoba, akár 2 gyereknek is jó lenne a lakás, vagy lenne 2 háló és egy vendég vagy dolgozószoba, ha az praktikus nektek.
2015. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat főzöl? Azt kell tudni, az ételszagot beveszi a ruha és a bútor. Annál optimálisabb nincsen, ha a külön konyha van ablakkal, és sem a lakószobával, se az előszobában lévő ruhákkal nem találkozik a főzőlevegő. Különben az összes ruhád fokhagymaszagú, nem is érzed, mert hozzászoksz a szaghoz, csak az emberek érzik, akikkel találkozol.
2015. máj. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!