Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valamilyen ötlete, hogy...

Valamilyen ötlete, hogy hogyan jelöljem ki a plafon és a falak színének határát?

Figyelt kérdés
A falakat színesre a plafont pedig fehérre szeretném festeni. Sajnos a falak és a mennyezet találkozása nem túl szabályos, így nem tudom hogy mihez viszonyítsak a vonal meghúzásánál.

2015. jún. 3. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit szólsz a falak találkozásához?


Amúgy fogsz egy spulni spárgát, kifeszíted, meghúzod az egyenest, és örülsz.

2015. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ott szokták kijelölni, hanem valamivel a plafon alatt. Még díszlécet is szoktak a határvonalra tenni.
2015. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A sarkoknál a padlóhoz viszonyítsd, és vízszintmérővel jelöld ki.
2015. jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vízmértékkel ,lézeres kijelölővel.Eesetleg a mennyezet színét hozd le a falakra vagy fordítva a szoba magasságától függően ,ezzel valamennyire álcázhatod a nem túl szabályos " találkozást".
2015. jún. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gömbölyű ("sörösüveg") holkernél mindig érdemes lejjebb jönni 20-30 centivel. Nagyon magas szobánál mégtöbbel. Mivel a mennyezet és a vonal feletti rész ugyanolyan színű, a hullámosség sem lesz szembeötlő. A sarokban lemérsz pl. 22 centit és a másik oldalon valaki tartja a csapózsinórt, a harmadik meg lentről szemre belövi. Jobb és bal irányba elmentek kicsapni, a negyedik falon meg összekötitek. Tudom, hogy ez nem túl tudományoskodó módszer, de az emberi szem kiigazítja, átlagolja a hullámokat. Azért a sarkokból érdemes lemérni, mert általában a leglógósabb stukatúr nádas mennyezet is itt még a helyén van. Középen már valóban, centiket belóghat. A csapózsinórhoz ideiglenesen elég egy vékony, papírhamuval bedörzsölt spárga is. Ha szemre nem megy, akkor középen vízmértékkel húzzatok meg egy vonalat. A fal szélein levő lemérés meg felhasználható a másik két szomszédos falhoz is értelemszerűen, a negyedik falon meg csak össze kell kötni.
2015. jún. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lézeres kijelölőt hol lehet beszerezni olcsón?
2015. jún. 3. 07:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy bármilyen lézerpointer + bármilyen vízszintező = méregdrága lézerkijelölő?
2015. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok Bauhauz Praktiker a barkács kategória nem annyira drága és használható.
2015. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Praktikerben ma néztem, kb. 14 ezerbe került :(
2015. jún. 3. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túlkomplikálod.
2015. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!