Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne egy kb.120-13...

Mennyibe kerülne egy kb.120-130nm-es családi ház tető cseréje?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a cserépre? Mennyi nm kell belőle? pl.cserépből olcsó 120,-/db ra gondolok

vagy faanyag kb.mennyire jönne ki? alap árakkal számolva..

Munkadíjat nem kell számolni,mert az megoldva.

de jobb szeretném magam megvenni az anyagokat,minthogy azzal együtt kérjek árajánlatot ,mert akkor jóval többe lesz,ezt tudom...

Köszönettel


2015. jún. 17. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez tudni kéne a tető területét. Enélkül senki nem tudja megmondani, ugyanis nem mindegy, hogy a 120-130m2-es lakás alapterület hogy oszlik meg. Ha pl. 2 szinten van, akkor jóval kisebb a tető területe, mintha egy szintes lenne.

Egyébként meg egyáltalán nem biztos, hogy kevesebbe kerül, ha te veszed meg, ugyanis nagyon sok szakember kedvezményt kap az alapanyagra, mivel rendszeres vásárló.

2015. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tető csere, vagy héjalás csere? Nem mindegy... Egyébként sok mindentől függ - nem csak a cseréptől, bádogok, kiegészítő elemek, stb. Milyen minőséget, árfekvést szeretnél.

Nem biztos, hogy az anyagos árajánlat olyan sokkal drágább, mire összeadod a fuvardíjakat, meg hogy te magad mennyit futkostál utána, állnak az emberek, mert hiányzik valami, viszed vissza, mert nem jót vettél, kb. ugyanott leszel...

2015. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés miket akarsz/kell cserélni pontosan.


Én is azt hittem, hogy a cserép ára fontos amikor lecseréltettük tavaly, de ha nem valami prémium bevonatos cserép akkor nem ez lesz az igazán nagy költség. Inkább összetevődik sokból a lécek, a fólia, a cserép, a bádog, kiegészítők, a szállítás, a munka mire minden összeadódik inkább úgy sok, nem konkrétan a cserép.


A legtöbb szakembernek van kedvezménye valahol aztán kérdés mennyit ad oda belőle, vagy mennyit tudnál magad is megkapni. Talán jó egyben megvenni valahol, mert akkor jön egy alkalommal egy db. kamion egy szállítással, ledaruz mindent és nem kell mindenért külön futkozni, mert úgy kedvezményt se igazán szeretnek adni, szállítani is külön kell mindent.


Nálunk kb. 1.8 millió volt egy kb. ekkora ház betoncseréppel, lécek, fólia, bádog, minden szarufa mellé deszka megerősítés és kiegyenesítés végett. Ez már munkadíjjal együtt.

2015. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek aki válaszolt.

Egyszintes családiház,régi fajta,lesz hozzáépítve egy kicsit és ha kívülről nézném kb.egy kockára jönne ki..

Igen tudom,hogy kapnak kedvezményt a szakemberek jól mondod,ők igen én viszont nem :-(

Egyszer kérdeztem mennyibe lenne még a régi felállással/mármint hozzáépítés nélkül a tetőcsere/

hát mondhatom szép összeg.. máshol egy vadiúj kb.120nm házhoz ennyi a tető a drága cseréppel,nemhogy olcsóval...stb../szóval az kész lehúzás lett volna/

tudom,hogy nem a cserép a legdrágább,mert a faanyagok nagyon sokat elvisznek árban stb...és igen az egész tetőt kell lecserélni mivel hozzáépítés lesz,így sokminden változik is.Bővül étkező,nappalival és a mostani konyha át lesz helyezve egy légtérbe ezekkel...

Amúgy itt a városban van több helyen tüzép is,és van ismerős akinek van darus kocsija/azt az árkategóriát már tudom/

Tehát akkor lehetne akár úgy is kérdezni,hogy ha van egy kb.kocka családiház 120nm es ahhoz mennyi lenne a tető?

olcsóbb árkategóriákra gondolok nem kell semmi extra.. ezért is irtam a cserépre egy 120,-os árat/ez pl.a Tatai cserép ára/

amugy meg nem kell az embereknek arra várnia hogy nincs meg valami mert akik fogják csinálni gondolom mindent elmondanak miböl mi,de én szeretnék azért tájékozódni igy előre,hogy kb.mennyire számítsak...

mert pl. nem mindegy hogy 1.4 millió vagy 2 millió

annyira nem vagyok eleresztve,ezért is irtam,hogy alap árakkal számolva

tehát azért olcsó is legyen,és bírja is,de ne a legszarabb,annyira azért nem vagyok "szarrágó" :-)

akkor inkább még picit várok vele

2015. jún. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!