Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lapos tetős családi házat...

Lapos tetős családi házat építtethetek Érden? Volt már valaki közületek, akinek ezt nem engedték?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 2. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne engednék? Általában a maximális magasság van meghatározva. Van valami komoly okod, ami a lapos tetőt indokolja?
2014. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 waland ***** válasza:
Attól függ, milyen az adott utcára szóló szabályzás. Van ahol lehet bizonyos magasság alatt, máshol nem. Ahol nem engedik, ott általában egységes utcakép védelmére szoktak hivatkozni. Ki kell kérni az adott utcára vonatkozó beépítési szabályzatot (vagy mi ennek a neve).
2014. ápr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt tetszik a formavilága, illetve nem szeretem a túldíszített házakat (mediterrán és a társai). Minimál elvárások, fehér falak.. Ennyit szeretnék :-)
2014. ápr. 4. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk (Maglód) nem lehet lapostetős házat építeni, pedig vannak régi lapostetősek és azok szomszédságába sem engedik...


A HÉSZ (helyi építési szabályzat) tartalmazza az összes előírást. Milyen övezetben, mit építhetsz, mennyi zöld stb... még a tető szögét (tól-ig) és annak borítását is meghatározzák (van hogy még a színt is).


Ez Érd HÉSZ-e:

[link]


39. oldal - 44. §

A városközpontban lapostető vagy 25 foknál alacsonyabb hajlású tető is létesíthető


Csak ezekben az utcákban:


Velencei u. – Elöljáró u. – Hivatalnok u. – Esküdt u. – (Főnök u.) – Elnök u. – Érd-Felső

vasútvonal – Tompa M. u. – Erkel F. u. – Sándor u. – Zoltán u. – 13635 hrsz. Ny-i telekhatár

– 13636 hrsz. Ny-i és É-i telekhatár– Diósdi u. – Aba u. – Marcella u. – Érd-Alsó vasútvonal –

Angyalka u. – Ágota u. – 22257 hrsz. K-i telekhatár – Budai u. – Emőke u. – Emma u. – Edit

u. – Alsó u. – Karolina u. – Felső u. – Katalin u. – Ilona u. – Ercsi u. – 18870 hrsz. D-i

telekhatár – 18869 hrsz. D-i telekhatár – Intéző u. – Mérnök u. – 18754 hrsz. ÉK-i és DK-i

telekhatár – Érd-Felső vasútvonal – Velencei u.

2014. jún. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es, köszi a választ! Szerintem egy régebbi HÉSZ-t nézel, ez alapján tényleg egyértelmű, de a jelenleg hatályos HÉSZ-ben egyetlen "lapos", "lapostető" kifejezés sem szerepel. Ezért nem tudom. A főépítész egyébként jó arc, amikor azt mondtam, esetleg lehetne zöldtető a lapostető, mondta, hogy olyat ő is nagyon szeretne, viszont minden 25 fok alatti hajlásszög esetén tervtanács elé kell vinni a tervet. Tehát a lehetőség adott, de még egyetlen modern lapostetős épületet sem láttam Érden, pedig pár utcával arrébb, Diósdon már fel-fel bukkannak ilyenek. Üdv!


[link]

2014. jún. 5. 12:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Átolvastam és csak magastető létesíthető...

Néztem a Diósdon érvényben lévőt is és csak magastető létesíthető... Szerintem érdeklődd meg a tulajt, hogyan is lett megoldva :) Egy kérdést megér és nem fog fájni.


Van egy rakat kritikus hiba a HÉSZ-ekben és amint elérek odáig, hogy építkezhetek, ezeket akarom kihasználni :)

Szép nyelv a magyar, csak tudni kell fogalmazni - akik meg ezeket írták nem nagyon tudnak.

2014. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!