Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Abban kérek segítséget, hogy...

Zsolt Kállai kérdése:

Abban kérek segítséget, hogy megéri-e cserépkályha kandallót beüzemelni családi ház fűtés rásegítésre?

Figyelt kérdés
Milyen típus éri meg legjobban?pl:késleltetett égésterű,stb?

2015. jún. 19. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint anyagilag gondolod?


Lehet számolgatni fűtőértéket, hatásfokokat, meg azt is tudom írni ami a saját tapasztalat, nálam a kettő szerencsésen fedi egymást, az jött ki, hogy kb. 50% -ra jön ki árban fával tüzelni gáz helyett.

2015. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül megéri. Noha a magyar szakik mindig egy mérettel nagyobb kazánt vetetnek a delikvenssel, számítva az évenkénti 6-8 rendkívül hideg napra, ezekben a napokban még mindig jobb rásegítő fűtést alkalmazni, mint a kazánt turbózni. Nem kell semmilyen faxni, egy sima kandalló bőven megteszi. Ez arra is jó, ha hosszabb idő után hazaérsz a hideg lakásba, ott hamar be tudsz durrantani, amíg a központi fűtésed magára talál.
2015. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk csak cserép és téglakályhák vannak.

24 óránként gyújtunk be.

űAzalatt nem hül ki fagyosra a kályha, de kb. 2 óra, mire leég a 05-20 kg fa, és utána kezdi el sugározni a hőt.


Lehelt, hogy a nyílt égésterű kandalló mellett korábbi a melegedés lehetősége

2015. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kandalló, necces. Én személy szerint ki nem állhatom, a meleg nagy része szó szerint a kéményen távozott, így "kidobtam" a házból. Én beszereltettem légkondit, invertereset, már nem olyan drága, a hideg lakásba beérek, bekapcsolom, majd mire a fatüzelésű kazán "bemelegített", ki is kapcsol magától. Szóval NEKEM nem érte meg a kandalló, csak a gond volt vele. Bár ha rendes cserépkályhára gondolsz, az megérheti, de nem csinál hamar meleget, s folyamatosan kell benne fűteni tudtommal.
2016. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!