Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázbojlerem vagy a konvektorom...

Uccso89 kérdése:

Gázbojlerem vagy a konvektorom sokat fogyaszt?

Figyelt kérdés

Van egy két szintes, összesen 90 m2 házunk.

konvektorral és cserépkályhával fűtünk. Lent cserépkályha, fent 2 konvektor. Ezen kívül a bojler is gázzal megy. 5-en vagyunk. Borzasztó fűtés számlákat fizetünk. Nem tudom a konvektor vagy a bojler miatt.

A cserépkályha meg eszik 35000 ft értékű (1 m3) hasított tűzifát és a 2 konvektor + bojler 30.000 ft gázt. Ez hogy lehetséges. Nagyon soknak találom:( Ezt el tudná nekem valaki magyarázni???



2015. febr. 11. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lényeges lenne tudni mennyi a napi meleg víz használat .

A konvektorok tipusa,fogyasztása is lényeges,és ebből mennyit üzemelnek teljes lánggal .

Lényeg a lényeg,több tényezőt kell itt megvizsgálni,hogy eldőljön sok e,vagy be kell látni hogy ennyi .

2015. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel a konvektorok a bűnösök ,mert a tárolós gázbojlerek nem fogyasztanak olyan sokat.A főzés is gázzal történik,gáztűzhelyen ?

Az is kérdés,hogy mennyi idő alatt jöttek össze ezek a fogyasztások ? Milyen a ház szigetelése,nyílászárók milyenek ?

2015. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi négyen vagyunk, nyáron 5000 Ft szokott lenni a gázszámla, ez a fürdés. Nyáron azért jóval többet tisztálkodunk. Mondjuk a csapvíz sem 5 fokos, hanem 18, kevesebbet kell melegíteni rajta, de szerintem a vízmelegítés nem a legnagyobb tétel az energiaszámlában.

Kivéve ha van a családban, aki órákik szeret tusolni...

2015. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A ház nem szigetelt, tetőtér beépítésű és fa nyílászárók vannak. Este meg írom a pontos típusokat. Ugye csak kettő konvektor megy az emeleten, cserépkályha lent. A tűzhely palackról megy!Előre is köszönöm a váalszokat!
2015. febr. 11. 11:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a bojler fűtőcsöve tele van vízkővel akkor nagyon magas a fogyasztása.Milyen időközönként szoktátok cserélni a fűtőcsövet? A fogyasztásod mekkora időszakra számítódik? Szerintem nem olyan magas a számlád,de meg kéne nézni a nyári fogyasztásodat is.A gázkonvektoraidnak jó lehet az adagoló szelepe?
2015. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt még mindig nem tudjuk,hogy az általad leírt összegek mennyi idő alatt jöttek össze ?

35.000 ft.ot mennyi idő alatt evett meg a cserépkályha ? 2 konvektor mennyi idő alatt fogyasztott 30.000-t ?

2015. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1 hónap alatt jött össze ez az összeg. a 2 konvektornak új az a szelepe, most csináltattuk meg szezon előtt!

A bojler csöveket nem néztük, de a szelep itt is ki lett tisztítva! Ezért vagyok...kiakadva!

2015. febr. 12. 08:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos így együtt nem szerencsés együttállás : Hagyományos ,nem szigetelt ház,nem szigetelt nyílászárók,vszínű nem szigetelt üveggel,konvektorok ,cserépkályha.Konvektor,cserépkályha hatásfoka nulla.Egyetlen ,ami valamennyire megfelelő,a gázbojler,de ,ha ez is régi ,ez sem a hatásfok csúcsa.

A karbantartás és átvizsgálás,amit megcsináltattaok szükséges és jó a biztonságos üzemeltetéshez,de kevés az összképben.Látványos javulást lehetne elérni a szigeteléssel.(sajnos nagy pénz.)Utána következhetne a fűtéskorszerűsítés,közponzi fűtőkészülékkel,ami használati melegvizet is csinál.Ez sem kevés pénz.

De még egy kérdés:hány fok van a helyiségekben,szeretitek a meleget ? Nálunk 21 fokra van beállítva a termosztát ,nem az a banánérlelő meleg,de már megszoktuk,hogy este nem egy szál gatyában tévézünk.Néhány fok különbség is nagy energia igény emelkedést okoz.

2015. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt az alapvető probléma a ház nemlétező hőszigetelése.

Aztán a konvektorok rossz hatásfoka, végül pedig a belső hőmérséklet.


Először cseréld ki a legrosszabb nyílászárót. Aztán a következőt. Ügyelj, hogy a fürdő, konyha kapjon párakivezető nyílást és hogy a tüzelőberendezés égési levegő igényét ne akadályozzák az új nyílászárók.

Melyik a leghidegebb fal? Tegyél rá kívülről hőszigetelést. Aztán a tetőre is.


Sajnos már elhagytuk a második milliót és kb. havi 22 ezret spóroltunk a fűtött hónapokban. Nem túl fényes, ugye?

2015. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Hétköznap 19 lent, fen 21 fok van. Hétvégén plusz 1-2 fok. Ha jól értem akkor reális ez az összeg amit írtam:(
2015. febr. 15. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!