Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Apám úgy döntött, hogy ő...

Apám úgy döntött, hogy ő fogja kifesteni a lakást, mert valahol azt hallotta, hogy 100. 000Ft/szoba lenne a festő. Most mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
16F. Tegnap kezdte a festést az én szobámmal. Elvileg ma fogja a második réteget festeni. Most olyan, hogy valahol sötétebb, valahol világosabb. Azért az én szobámmal kezdtük, mert elvileg az a legkoszosabb. Nemrég nagyon allergiás voltam, és a falat alvás közben kb 1 héten át letüsszögtem, és nem nagyon jött le. Anyám szerint csak az a fontos, hogy ne lrgyen koszos a fal, de nekem így nem tetszik a festés. Olyan ronda. De apámat se akarom megbántani. És a radiátor mögött se akarják kifesteni, mert "az nem látszik". De engem idegesítene, hogy ott teljesen más színű.
2015. jún. 25. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Azért foltos, mert még szárad, 2 hét múlva már jó lesz. De ha még csak egy réteg van, akkor még átüthet néhol, ezért kell még egy réteg. Már ha előre kevert festéket használt és nem ő keverte ki részletekben. Nehogy már ekkora igényeid legyenek. Az én gyerekeim maguknak festették ki a szobát, én max. segítettem nekik benne kicsit. Elég vacak dolog, hogy te nem tudod megcsinálni apukád helyett. Én ennyi idősen már ajtókat mázoltam, szekrényeket szereltem össze tök egyedül.
2015. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A második rétegnek már el kell fednie minden nyomot, ha nem akkor túl híg a festék. Ha a radiátor mögötti rész zavar, akkor meg fesd ki magad.
2015. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Máskor ne tüsszögj a falra!Hsználj papirzsepit!
2015. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első réteg általában foltos, a második réteg fed teljesen.

Ha zavar a radiátor mögött, akkor fesd le magad (esetleg az egész lakást). :)

2015. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a legócskább festéket vették akkor nem lesz probléma. A második réteg elfedi a színkülönbségeket.
2015. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Alvás közben sajnos nem tudok zsepit használni. És nem tudom én kifesteni, miután el van törve a kezem. És nem apám keverte a festéket, hanem boltba vettük készen (poli-farbe platinum), és alig adott hozzá vizet, azt is csak azért, mert alig lehetett úgy festeni. Ja meg rakott bele penészölőt vagy mit.
2015. jún. 25. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első réteg mindig foltos, nem biztos, hogy apukád elrontotta. Esetleg te is segíthetnél neki ám!

Másrészt meg fel nem foghatom, hogyan lehet a falat letüsszögni...

2015. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Alvás közben sajnos nem tudok zsepit használni." Hát azt meg hogy? :) Nekem sikerül.


Én szintén Poli farbe platinummal festettem le a narancs falat halványzöldre. Gusztustalan volt az első réteg után. A második tökéletesen lefedte.

2015. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Akkor nem lesz vele semmi gond mert nem rossz minőségű festéket használt, majd szárad és alakul!
2015. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban sem ismeretes a festő.Egy kis szaktudással megoldható .Aki saját magának csinálja ,az még jobban oda figyel,hogy szép legyen .Nálatok is szép lesz minden .A radiátor mögött nem könnyű festeni .Ahhoz le kellene szerelni .Nagyon sok pénz lehet így megtakarítani .
2015. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!