Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Abban kérném a segítségeteket,...

Zsolt Kállai kérdése:

Abban kérném a segítségeteket, hogy megéri-e a régi öntvénykádat újra festetni? Azt mondta szaki, hogy két vagy három komponensű festékkel dolgozik. Amúgy 28000ft-ra mondta a költségeket.

Figyelt kérdés
Zöldről kellene fehére.Az akril kádak menyire megbízhatók?

2015. júl. 1. 11:03
 1/9 anonim válasza:

Nem vacakolnék az öntvénykáddal, hacsak nem valami értékesebb darab (szabadon álló, oroszlánlábas, esetleg muzeális, stb.), az új festés a szakik szerint elég hamar lepattog.


Nekem akril van, nagyon szeretem. 8 éve megvan, semmi baja. Csak a felülete karcolódik (halványan a használattól, alig látható, inkább csak picit mattabb mint az új), elvileg fel lehet polírozni, de szvsz tök felesleges. Vízkőoldóval lehet tisztítani (én cillit banggel szoktam, kb 5 perc), ha nem fém dörzsivel esel neki, akkor nem lesz semmi baja. Meg nem olyan rohadt hideg, mint a vaskád.

2015. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos meg tudom erositeni az elottem szolot, az ujrafestes egyaltalan nem tartos, par ev alatt elkezd feljonni.
2015. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Cseréld le. Lehetőleg minőségi Ravak kádra.


Albérletben festettem magamnak. Drága volt, és nagyon gyenge minőségű...

2015. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 schocko ***** válasza:
Vegyél műanyagot, az öntvény kádak hidegek.
2015. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Léteznek kimondottan kádfelújító zománcok, például a RENOVA, ami két komponensű, ebből egy kiszerelés kb 8-9000Ft, két darab kell egy kádhoz és ha kész akkor még mindig csak egy felújított kádad van.Szóval csatlakozom az előttem szólókhoz, jobban jársz ha új kádat veszel!
2015. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, venni kell újat. Valahol sajnos, mert az öntvény örök darab, nem lyukad ki, van tartása, de való igaz hideg tud lenni, meg nem is mindegyiknek van megfelelő alakja. Régen csináltak keskeny de mély kádakat... nem tudom kire tervezték :) Én festettem már kádat ilyen zománccal, nem lett tökéletes, picit csíkos lett, de nem is vagyok profi. Azóta már más fürdik abban a kádban, így nem tudom mi lett vele.
2015. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
az olcsó műanyag kádak ...gyengébb minőségű és vékony akrilból vannak. a ravak jó, de a garancia kacifántos ám. ha nem preferált szerelő építi be, már nincs is.
2015. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez relatív. Ha pár évig bírja, akkor már jó, mert pl. nekem a pici fürdőmben csempét is kéne leverni a kád kibontásakor mind három oldalán + előlap is csempézett és pl. olyan dekorból, amiből 3 ezer egy darab négyet kéne pótolni + a többi, meg ugy víz-vezeték szerelő is a kád miatt, hova tegyem a régit, ki fogja lecipelni az emeletről... stb.


Ha esetleg már nem is lehet ilyen csempét venni, akkor meg lehet csempézni az egészet, már egekbe szöknek a költségek, vagy a levertet rakják vissza, mint a putriban?

2015. júl. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
7 -esnek igaza van. Az akril kádak garanciája ilyen. Az enyémre pl. csak akkor van garancia ha nincs ragasztóba ültetve. Ha nincs bele ültetve akkor meg nyeklik-nyaklik. Hát nem ültettem bele, pur hab van alatta, nem is stabil. Legközelebb nem így csinálom. Persze lehet mondani vegyen mindenki olyan kádat ami.... csak hát az ára exponenciálisan megy felfele a minőséggel és nem mindenki engedhet meg magának olyat ami tényleg erős.
2015. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!