Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettünk a lányomnak egy régi...

Kövesdi jánosné kérdése:

Vettünk a lányomnak egy régi piko gyerek varrógépet. A segitségeteket szeretném kérni hogy hogy működik és hogy kell a cérnát befűzni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 18:17
 1/4 anonim válasza:

Tiszteletem. Nekem volt szerencsém egy ilyenhez. Le volt árazva, azzal hogy nem varr. Le kell venni a gép alját, mivel az könnyen lepattintható, és kézzel tekerve a hajtókart, meg kell nézni, hogy amikor a tű felfele indul, akkor kell találkozzon a tűvel a szálfelkapó kampója. Ha nem így van, akkor a felső és az alsó részt mozgató műanyag fogaskerekek valamelyike elszalajtott, és a fogaskerékhajtást újra be kell állítani, úgy, hogy a szálfelkapó odalent jókor találkozzon a tűvel. A cérna befűzése a következő: Fent van egy kis szálvezető műanyagból, azon áthúzni, keresztülhúzni a szálfeszítőn, a tűrúd tetején levő furaton, a tű melletti kis kampó alatt áthúzni, és a tűbe befűzni.

Ezek az egyszerű varrógépek egy szállal varrnak, leginkább a horgoláshoz hasonlító viszonylag könnyen bomló öltésláncot hoznak létre. Mielőtt vettem volna egy ilyet, nem is tudtam, hogy ilyen létezik. Azóta már láttam, hogy egyes pizsamákat ilyen elven működő géppel varrtak gyárilag. Az utolsó huroknál érdemes egy horgolótűvel a szálat csomóra kötni, mindenesetre egy kis ollóval a varrás befejezésekor a cérnát elvágni, akkor a tű még egyszer áthúzza azt az utolsó hurkon, máskülönben elbomlik a varrás. Ez az egyszerű kis gép csak akkor varr, ha vászonszerű, nem nyúlós az anyag, (pl. lepedők, vászon ingek, textil zsebkendők, stb.) mert ahol az egyenletes anyagtovábbítás valamiért gátolva van, nem tudja meghurkolni a fonalat, mert ezek egy olyan elven működnek, hogy alul egy kampó a szálat visszatartja, és a következő öltésnél a tűnek pont ennek a huroknak a közepébe kell szúrni, ekkor a kampó elengedi a régi hurkot, és egy újabbat vesz le a felfelé induló tűről. Elvileg 4 db baby elem való bele, de lehet hajtani kézzel is, vagy ügyes kezű műszerész szerelhet rá csatlakozót 6 voltos adapterhez. A hurokfogó kampót én elkészítettem hozzá alumínium lemezből, valamint az anyagtovábbító fogasléceibe kis lombfűrészből kitört éleket melegítettem, sajnos ezeknek a gyerekjátékoknak az alsó rész műanyag alkatrészei a gyengék. Ugyanolyan tűket lehet hozzá venni, mint a nagy varrógépekhez, és lehetőleg olyan sima fonalakat kell használni, melyeknek nincsenek bolyhai, melyek összeakadhatnak az anyag bolyhaival (gépselyem).

2013. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kis kiigazítás az előző hozzászólásomhoz: szálfelkapó=hurokfogó? Bár műszerész a szakmám, de nem varrógépműszerész. Elnézést kérek, hogy nem vagyok teljesen tisztában a szakszavakkal. Egyébként gyerekeknek azért tökéletes választás, mert ezekkel nem tudja az ujját megszúrni, átvarrni, ugyanis nem emelkedik olyan magasra a tűje, mint a nagy gépeknek. Ráadásul, ha jól működik a kis gép, a szabás-varrás alapjait jól tudja rajta a gyerek rajta gyakorolni. Manapság már csak a kínaiak gyártanak ezekhez hasonlót, de az már két szállal varr, de a minősége nem sokkal jobb ezekénél (Mármint, ami a gyerekjáték színvonalat illeti. Nekem már 4 alkatrészt kellett ahhoz is újragyártani, nem tudom, amelyiknek a gazdája nem műszerész, azok ilyenkor a hulladékban végzik?) Az sem árt, ha van valaki a családban, aki ért a szereléséhez, amúgy remélem nem késtem nagyon sokat vele, sajnos korábban nem keresgéltem ebben a témakörben. Mivel ilyen elven működő gépet menepság nem sokat látni, talán van még, aki hasznát tudja venni annak, amit leírtam.
2013. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

Amikor a lányom 3-4 éves volt, kaptam egy varrógépet, anyósomtól, Ő szintén az anyósától kapta, aki szintén az anyósától, könnyen kiszámolható hány éves volt a gép!!! HAJÓS, ha ez mond valamit, akkor még bobin nem volt, szerkezete, talán egy játék gépével volt egyenlő! A kisasszony varrni akart, türelmesen elmagyaráztam mindent és Ő mindent megértett és HASZNÁLTA a gépet. Ma vannak egyszerű és bonyolult gépek, bár szerkezetük néha átláthatatlan, mégis majdnem annyit tudnak, mint ez a régiség!!

A játék gép ára majdnem azonos egy használt géppel, viszont nem megy olyan hamar tönkre, amiből egy gyerek megtanulja, hogy DOBJUK KI!!!!!!

Ma (40 éves) a legmodernebb gépe van, sokat mondok, ha egy évben egyszer használja! Olyan ez mint a kompjuterizált kacatok, használatukhoz sok ismeretre van szükség, de normál használatnál VARR! Játék? ha egy gyerek nem tanul meg játszani, dolgozni sem fog tudni!!!!

Tapasztaltam, iskolában: Matek óra 8-ban, egyszer egyezés! Mennyi 6x8=40.

Mondom valami baj van a gépeddel, ugyanis Ő EGYETEMRE megy és az 40.

Kihívtam, mennyi 8+8. Kiszámolta az ujjain a nyolcat, mondom meg 8! Mivel több nyolc már nem jött ki, "leszarom " volt a válasz! 10x8? 80 oké, mennyi az 5x8, mondom a fele, 40 válaszolt, most ha 40-hez hozzáadod a 8-at, 48, megoldottuk, most ellenőrizd a gépen (kicsengettek!!!)

Sorolhatnám tovább; hány oldala van a kockának, miért minden éle 'A',stb!

A játék is MUNKA egy bizonyos szinten, akárcsak a TANULÁS, ha most már ez

a kettő kimarad, ...............!!!!!!

2022. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 robetko ***** válasza:
[link] Tudja valaki hogy kell befűzni tovább a cérnát? Sajnos csak eddig jutottam el. A gyerek már nagyon rágja a fülem!!!
2023. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!