Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogházat szabad e glettelni?

Vályogházat szabad e glettelni?

Figyelt kérdés
Van egy vályogházam. Én annak a híve vagyok, hogy csak meszelni kell. Az otthoniak viszont glettelni akarják meg diszperzitelni... De a glettbe meg gipsz van ami nedvszívó és az a vályog falnak nem éppen jó. Melyik a jobb megoldás?

2015. júl. 24. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém glettelve lett. Semmi baja igaz a falak is csont szárazak
2015. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ha vmi, akkor a vályog szívja a vízet! Nyugodtan glett, és akár diszperzit!
2015. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A glett még csak csak ,de diszperzit semmi képen teljesen lezárná a falat .
2015. júl. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

meszes glettel (mész+gipsz)tudod glettelni ha nem egyenletes, aztán arra meszelni mésszel.

meszet is lehet színezni, valamint van hengerelhető mész is ami könnyen felhordható.

mindegyik természetes, így a párolgást nem igazán csökkentik.

diszperzit alá más glettanyagot és alapozókat kennek, ami így összességében nem lesz jó, pláne a diszperzit nem páraátteresztő amennyire kellene, 2 rétegben meg pláne, így befülleszti a falat, ami penészedhet, vagy a nem megfelelő páraáteresztés miatt részben elválhat.

2015. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Higyétek el: Én~20 éve ilyen vályogfalat simán rigips, és diszperzit! A mai napig száraz a fal...
2015. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én elhiszem, de ez sokmindentől függ. főképp a nedvességtől, vízszigeteléstől, stb apró dolgoktól.
2015. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vizes a fal akkor tök mindegy mit csinálsz nem jó rá semmi mert le dobja magáról a fal.
2015. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek alapján megfontolom a dolgot.
2015. júl. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!