Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezetleomlást visszavakolt...

Mennyezetleomlást visszavakolták. Ezután kell még glettelni is vagy csiszolás és festés?

Figyelt kérdés

azért nem akartam szakembert, mert kb 1 nm az egész terület ami leomlott, ezt visszavakolták, gondoltam, majd én lefestem, na de most elgondolkodtam, ahogy elkezdtem csiszolni, hogy mégse jó ez így sztem.


mi a vélemény?


2015. júl. 25. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
gletteled csiszolod, háromszor, alapozod fested
2015. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hogy még a glettelést is csiszoljam? te jó ég, na akkor ebből szaki lesz, nekem ez így kicsit sok :(
2015. júl. 25. 19:01
 3/13 anonim ***** válasza:
1 nm nem nagy cucc. Tényleg csiszolni kell, minden glettréteget.
2015. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem a glett a nagy cucc. lecsiszoltam kb simára a vakolatot, és csak így ezután gondolkodtam, hogy kéne még a glett is rá, aztán azt is csiszolni. na itt akadtam el, és egyszerűen nem is értem, hát ha erre még ráviszek réteget, utána megint lecsiszolom, egy az egyben itt fogok tartani, azaz pont a glettet fogom lecsiszolni, nem?
2015. júl. 25. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:
a glettet nem kell 2 órát csiszolni, elég 3 percet
2015. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oké köszi, akkor még annyi leárulsz nekem, hogy ennek a glettnek mi a hivatalos neve? hogy találom meg pl OBI-ban vagy akárhol?
2015. júl. 26. 09:14
 7/13 anonim ***** válasza:
A glett az glett. Inkább festékboltban vegyél.
2015. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Veszel fehér cerezitet vagy diszperziós alapozót, 1000 ft egy liter


veszel egy csiszolópapír befogót 10x20cm körüli, lapos és fogni lehet és arra lehet tenni a csiszolópapírt


[link]


veszel csiszolópapírt, 80 és 100 és 120 asat


a durvábbik vászonnal nekimész a mennyezetnek, a teljes felületen. kicsit rányomod és áthúzod kicsit, hogy fedésben mész, mintha ablakot pucolnál, megkarcolod a régi festéket. ha eltelítődik a csiszoló, akkor kiporolod,


veszel glettet vagy por gipszet vagy rigipszet, ami 90 percig bedolgozható


veszel 1 simítóvasat és egy fogantyús simítót


[link]


kikevered a glettmasszát és rákened az egyenes vassal kimersz egy kicsit, ráteszed a fogantyús vasra és megkened a vakolatot, mint egy vajas kenyeret, hogy szép sima legyen.


ha megszárad lecsiszolod, de nem nagyon, ahol jó ott keveset, ahol rücskös ott jobban.



ezt megcsinálod 3szor és egyre finomabb csiszolóz használsz


ha sima lett átkened az egészet az alapozóval és lefested festő hengerrel, azzal amit gurigáznak a festők, de ne a legnagyobbat vegyed, hanem közepeset, azzal jobban tudsz dolgozni, polifarbe festékkel.


akár az oldalfalakakat is fessed


ezek az első szerszámaid és már tudsz szobát festeni és a 2. szoba után profi leszel

2015. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
veszel takarófóliát, hogy letakard a padlót
2015. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kell létra is


nézd meg a rutyubon is

2015. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!