Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb mennyibe kerülne egy ilyen...

Kb mennyibe kerülne egy ilyen mértékű felújítás?

Figyelt kérdés

Van egy kb 100m2-es ház Budapesten. A lényeg, hogy még nem az enyém.


Amikor megveszem, fel akarom újítani.

Néhány válaszfal eltávolítása, új ajtók, ablakok, új padló (laminált fa padló, nem igazi fa), csempézés, új konyha, új fürdő, festés, kertrendezés, bútorozás.


Tudom hogy itt milliók lehetnek a különbségek, de milyen árban lehet már elképzelni egy ilyen fajta átalakítást? Generálkivitelezővel beszélnék, de előtte tudni szeretném milyen összegben kell gondolkodnom.


4-5 millióval elképzelhető ez (anyag+munkadíj), vagy más véleményetek van?


Olyan válaszokat szeretnék, akik tapasztalat alapján mondanak összeget. Én úgy számoltam hogy kb 20%-a a ház árának amire szükség van.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 16. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Én is ilyet tervezek mostanában, építészmérnökkel való konzultáció után az alábbiakat szűrtem le:


"Néhány válaszfal eltávolítása"


Kb. 100 ezer Ft.


"új ajtók, ablakok, új padló (laminált fa padló, nem igazi fa)"


Ez nagyban az igényeidtől függ. Ablakokból érdemes minél jobb hőszigetelőt választani, egyrészt a későbbi spórolás miatt, másrészt jobb energetikai besorolást kaphat majd a kész épület.


"csempézés, új konyha, új fürdő"


Ez a legdrágább, attól is függ, hova kerül a mostani elrendezéshez képest. Milliók is lehetnek.


"festés, kertrendezés, bútorozás."


Szintén nagyon tág fogalmak. Bútorokra többmilliót is lehet költeni, attól függ, mit és mennyiért választasz.

2015. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minőségtől és az átalakítás mértékétől valamint a korszerűsítés mértékétől is függ.

Szerintem ezt látatlanban pontosan megmondani nem lehet.

60-100 ezer/m2-re saccolnám a fentiek figyelembevételével.

Ha a gépészetbe is belenyúlsz (fűtés, villany stb.) és hőszigetelsz is akkor több.

2015. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel foglalkozom. (mmint felújítással)


A 4-5 millió nem rossz alap, de az igényeidtől függ, h meddig mennek a költségek.

Ha saját munkát is teszel bele, és nem mindenből a legdrágábbat veszed, valamint nincsenek előre nem várt meglepetések (mindig vannak...) akkor szűken elég lehet 5 milla.


Én inkább 7-8 körül tippelnék konyhabútorral, gépesítéssel, kerttel...

2015. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HSz76 ***** válasza:

Csak sacc, igényektől változhat, de szerintem ekkora házat ennyiből kulturáltan meg lehet csinálni:

Új burkolatok kb 1,- M

Nyilászárók: kb 2,- M

Új konyha bútor, gépek, fürdő bútorok: kb 1,5 M

Kőműves munkák: kb 0,5 M

Festés: kb 0,5 M

Kertrendezés: kb 0,5 M


Összesen szerintem 6 M-val kalkulálj.

2015. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!